Darius Olaru s-a accidentat în amicalul Gloria Buzău – FCSB! Mijlocașul, noi probleme la umăr

Darius Dumitru Olaru in meciul amical de fotbal dintre FC Buzau si FCSB, disputat pe Stadionul Gloria din Buzau, vineri 9 iulie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Dinu Todoran riscă să îl piardă pe Darius Olaru pentru debutul sezonului 2021 – 2022, toate acestea după ce mijlocașul s-a accidentat la amicalul cu Gloria Buzău.

FCSB s-a deplasat la Buzău pentru un meci amical cu Gloria Buzău, sâmbătă, în fața a peste 2000 de spectatori, dar Darius Olaru are de suferit în urmă duelului cu formația din eșalonul secund.

Darius Olaru a rezistat pe teren 57 de minute la meciul amical jucat de FCSB pe terenul celor de la Gloria Buzău. Fotbalistul vicecampioanei României s-a accidentat la umă în urma unui duel cu un adversar.

Darius Olaru s-a accidentat în amicalul Gloria Buzău – FCSB

Darius Olaru a căzut destul de rău în urma unui duel cu un jucător de la Gloria Buzău, iar mijloașul cumpărat de Gigi Becali de la Gaz Metan Mediaș s-a lovit la umărul la care a mai avut probleme la finalul sezonului 2020 – 2021.

Mijlocașul a fost înlocuit de Ovidiu Perianu în minutul 57, iar  internaționalul român U21 a avut nevoie de îngrijiri medicale și pe banca tehnică a roș-albaștrilor.

Nu este prima dată când Darius Olaru are probleme cu umărul la care s-a accidentat în amicalul cu Gloria Buzău. Mijlocașul s-a lovit prima dată în acea zonă la partida cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 1-1, în etapa 30 din Liga 1, sezonul 2020 – 2022.

Mari probleme cu accidentările la FCSB

Darius Olaru se alătură unei liste destul de mari cu jucători accidentați. La primul meci din sezonul 2021 – 2022, Dinu Todoran nu se poate baza pe Florinel Coman, Ionuț Panțîru, Adrian Șut și Andrei Miron.