Darius Olaru, pe lista neagră a lui Gigi Becali? A trecut la postura de rezervă, iar patronul FCSB nu-l mai vrea pe teren

Darius Dumitru Olaru si Helder Luis Lopes Vieira Tavares in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Voluntari, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, vineri 22 ianuarie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Darius Olaru, mijlocașul pe care FCSB l-a cumpărat cu 600.000 de euro de la Gaz Metan, se află pe lista neagră a lui Gigi Becali.

Se pare că Gigi Becali și-a pierdut răbdarea cu Darius Olaru, după ce mijlocașul nu a mai avut evoluții bune în triocul fostei vicecampioane a României.

Darius Olaru a fost nelipsit de pe teren la partidele jucate de FCSB cu CFR Cluj, Universitatea Craiova și Sepsi OSK, dar a început meciul cu FC Voluntari ca rezervă.

Darius Olaru, pe lista neagră a lui Gigi Becali

Acesta a fost introdus pe teren la pauza meciului FCSB – Voluntari, în locul lui Răzvan Oaidă, iar la duelul cu FC Viitorul a fost titular, dar Toni Petrea l-a scos de pe teren după prima jumătate, Buziuc fiind cel care i-a luat locul în primul 11.

La pauza meciului cu echipa finanțată de Gică Hagi, Meme Stoica, managerul general al celor de la FCSB, a fost surprins în timp ce discuta la telefon, iar apoi a fost scos de pe teren Darius Olaru.

FCSB a pierdut ultimele meciuri la care Darius Olaru a fost rezervă

După duelul cu FC Viitorul, Gigi Becali a hotărât ca Darius Olaru să înceapă partida cu FC Voluntari pe banca de rezerve, lucru care nu s-a mai întâmplat din septembrie 2020. Ultimele partide la care mijlocașul cumpărat de la Gaz Metan a fost rezervă s-au încheiat cu înfrângerea roș-albaștrilor, scor 1-2 cu Voluntari și 2-5 cu Poli Iași.

În vârstă de 22 de ani, Darius Olaru a mai are contract cu FCSB până pe 30 iunie 2024. Fotbalistul cumpărat de Gigi Becali cu 600.000 de euro a jucat în sezonul 2020 – 2021 în 14 meciuri, a dat 4 goluri și a oferit două pase decisive pentru formația roș-albastră.