Darius Olaru, omul momentului la FCSB: „Mă gândesc doar la asta!” Soluție pentru naționala lui Mirel Rădoi?

Darius Olaru, omul momentului la FCSB
Vezi galeria foto - 21 poze

Darius Olaru a marcat și la Botoșani, în victoria celor de la FCSB, 2-0, pe terenul echipei lui Marius Croitoru. Mijlocașul a ajuns la al cincilea gol al sezonului și poate fi o soluție pentru naționala lui Mirel Rădoi.

„Eu nu înțeleg ce este el!” spunea Ilie Dumitrescu, după ultimul gol marcat de mijlocașul FCSB. Fostul mare jucător al naționalei se arăta uimit de faptul că fotbalistul adus de la Gaz Metan Mediaș a marcat doar cu piciorul stâng, deși este jucător de picior drept.

Darius Olaru a lovit tot cu stângul și la Botoșani. A ajuns la 5 reușite în acest sezon și poate fi o soluție pentru naționala lui Mirel Rădoi.

„Mă bucur pentru victoria echipei. În prima repriză am intrat temători, dar în a doua repriză ne-a ieșit jocul mult mai bine.

Nu știu, vor mai fi etape până la meciurile naționalei. Vreau să câștig campionatul cu FCSB, mă gândesc doar aici.

Va fi greu cu Gaz Metan, au o echipă bună, dar nu vom avea probleme dacă ne facem jocul nostru”, a declarfat Darius Olaru la finalul meciului.

Evoluțiile bune ale jucătorilor săi îl bucură pe Toni Petrea, dar antrenorul are și un motiv de îngrijorare. Speră să nu îi fie afectată echipa în play-off.

FC Botoșani – FCSB, ECHIPELE DE START:

FC Botoșani: Hankic – Braun, Chindriş, Șeroni, Ţigănaşu – E. Papa, J. Rodriguez, E. Florescu – Caia, Al Mawas, Keyta

Rezerve: E. Pap, Patache, Plămadă, Holzmann, Fili, Toutouh, Tarsa, M. Roman I, Ashkovski
Antrenor: Marius Croitoru

FCSB: A. Vlad – Ov. Popescu, Haruț, Miron, Radunovic – Moruțan, A. Șut, D. Olaru – Oct. Popescu, Fl. Tănase, Fl. Coman

Rezerve: Straton – V. Crețu, Panțîru, G. Simion, Vukusic, I. Cristea, Vînă, O. Perianu, R. Oaidă
Antrenor: Toni Petrea

Arbitru: Ovidiu Hațegan / A1: Octavian Șovre / A2: Sebastian Gheorghe
Stadion: „Municipal”, Botoșani

Darius a marcat din nou cu piciorul stâng, evoluțiile lui cresc și cred că și cei de la echipa națională sunt bucuroși.