Dario Bonetti, out de la Dinamo după înfrângerea cu FCSB? „Nu-l văd bine!” Transferurile „câinilor”, criticate. „Nu știu dacă ajută echipa!”

Dinamo a fost umilită de FCSB în etapa a 8-a din Liga 1, scor 6-0, iar Basarab Panduru se teme că Dario Bonetti ar putea fi dat afară de la formația din „Ștefan cel Mare”.

Imediat după partida FCSB – Dinamo, scor 6-0, Basarab Panduru a analizat duelul dintre cele două rivale din Capitală, iar acesta nu îi vede cu ochi buni pe dinamoviști.

Basarab Panduru (51 de ani) a vorbit și despre eliminarea lui Steliano Filip de pe finalul primei reprize și susține că decizia lui Istvan Kovacs, arbitrul delegat la derby-ul FCSB – Dinamo, este incorectă.

Dario Bonetti, out de la Dinamo după înfrângerea cu FCSB?

Fostul internațional român a comentat și în legătură cu situația lui Dario Bonetti, antrenor care a fost criticat și de Cornel Dinu după derby-ul de pe Arena Națională, dar și despre transferurile făcute de dinamoviști.

„În decurs de opt minute iei trei goluri. Cred că eliminarea nu e corectă, dar acolo s-a rupt tot. Intră jucători tineri la pauză şi fac să nu mai ia proporţii scorul. Nu înseamnă ca trebuie sa îi dea cartonaş roşu lui Filip dacă l-ai iertat mai înainte (n.r. la faza în care Filip a cerut fault insistent).

Se întâmplă ce se întâmplă la multe echipe, vine antrenorul nou, câştigă primele două-trei meciuri, deşi nu ar trebui. După ce stai una, două luni, nu mai câştigi niciun meci. Ai pregătit jucătorii, au venit alţii nepregătiţi, o iei de la capăt.

Nu-l văd bine pe Bonetti, nu văd echipa bine. Jucătorii ăştia nu ştiu dacă sunt buni, nu ştiu dacă ajută echipa. Torje, Matei, Itu par nume, dar nu ştiu ce pot face ei, şi repede Dinamo la meciul ăsta vine cu o linie de fundaşi cu o medie de 21 de ani, aproximativ, sunt prea mulţi tineri. Toate mi se par că nu au fost cum trebuie de la start, scorul e mare şi fără eliminare poate nu era aşa, dar victoria FCSB-ului nu puteai să o pui la îndoială”, a declarat Basarab Panduru, pentru Telekom Sport.

Publicat: 13 09. 2021, 09:17
Actualizat: 13 09. 2021, 10:12