Dario Bonetti, dărâmat după umilința cu FCSB. „Cea mai proastă experiență din viața mea!” Ce zice despre eliminarea lui Steliano Filip

Dario Bonetti (60 de ani), antrenorul lui Dinamo București, a fost dărâmat la finalul meciului pierdut de „câini” cu FCSB, scor 6-0.

FCSB – Dinamo București s-a terminat cu victoria vicecampioanei României, scor 6-0, însă Dario Bonetti este de părere că lucrurile ar fi stat diferit dacă Steliano Filip nu ar fi fost eliminat.

Dario Bonetti a lăsat să se înțeleagă că este foarte afectat după ce echipa sa a fost umilită de rivala din Capitală și susține că „este cea mai proastă experiență” din viața lui de antrenor.

Dario Bonetti, dărâmat după umilința cu FCSB

Dario Bonetti l-a taxat indirect și pe Steliano Filip, jucătorul care a lăsat-o pe Dinamo în 10 oameni pe finalul primei reprize.

„Un moment dificil. Îmi pare rău pentru suporteri. Trebuie să vedem lucrurile importante. Era 1-0, iar după aceea primim cartonaș roșu și marchează trei goluri în 5 minute. E foarte greu pentru o echipă tânără. E foarte greu să termini meciul cu onoare. Ăsta e fotbalul! Trebuie să accepți și să mergi mai departe.

Nu am văzut foarte bine ce s-a întâmplat, sincer (n.r. eliminarea lui Steliano Filip). Asta este viața în fotbal. Trebuie să uităm repede acest meci pentru că o să avem un sezon foarte complicat. Este dificil, este o experiență nouă și pentru mine. E prima dată când pierd cu 6-0, dar asta este viata. A fost cea mai proastă experiență din viața mea de antrenor. Cât timp am fost 11 contra 11 am jucat bine. Nu trebuia să se întâmple să primească roșu, dar s-a întâmplat.

Eu nu pot să rezolv greșeli individuale. Trebuie să lucrăm ca o echipă, au venit jucători cu calitate și trebuie să adunăm puncte. S-a terminat meciul după eliminarea lui Steliano Filip. Au dat trei goluri imediat, dar trebuie să mergem mai departe”, a spus Dario Bonetti la finalul meciului FCSB – Dinamo 6-0.

Publicat: 12 09. 2021, 23:29