Dan Petrescu și-a făcut „mea culpa” după victoria chinuită cu Farul: „E vina mea. Ne vedem la antrenament”. Unde a greșit tehnicianul lui CFR Cluj

CFR Cluj a câștigat partida din etapa cu numărul 7 a play-off-lui Ligii 1, împotriva celor de la Farul Constanța, scor 1-0.

La finalul partidei, Dan Petrescu s-a declarat principalul vinovat pentru jocul slab arătat de jucătorii săi.

Ciprian Deac și Billel Omrani au dat declarații la finalul partidei. Cei doi au vorbit despre cât de greu a fost meciul, dar și despre următoarele dueluri în lupta pentru titlu.

Dan Petrescu a recunoscut că e principalul vinovat pentru jocul lui CFR Cluj: „N-am jucat cu cei care au intrat în repriza a doua”

Chiar dacă echipa sa a câștigat, „Bursucul” s-a declarat nemulțumit de prestație și a spus că principalul vinovat în situația dată.

„Am făcut schimbări de sistem la pauză, iar cei care au intrat s-au descurcat foarte bine. Mă așteptam mai mult de la toți. Le-am spus la pauză. Chiar dacă jucăm cum jucăm, nu-i vina voastră. E vina mea. La meciul acesta a fost o greșeală că n-am început cu echipa cu care am jucat în repriza a doua

Mâine ne vedem la antrenament”, a declarat Dan Petrescu după CFR Cluj – Farul 1-0.

În schimb, Billel Omrani a reușit să ofere o pasă de gol și spune că datorită lui Dan Petrescu a reușit această prestație bună, deoarece tehnicianul l-a motivat excelent.

„A fost un meci foarte greu, echipa adversă joacă un fotbal fantastic. Am dat assist, am driblat. A fost primul gol pentru el. M-a motivat mister cum doar el știe să mă motiveze. A fost cel mai important pentru noi să câștigăm. Mergem să câștigăm acolo, la Argeș.

Victoria de astă seară a fost foarte importantă pentru noi”, a declarat Billel Omrani

„Știam că vor veni foarte montați. A fost un meci greu, câștigat cu puțin mai mult noroc. Cred că prima repriză le-a aparținut. Au avut ocazii clare. Apare neliniștea cu timpul, lipsa de răbdare, e bine că am reușit să câștigăm. Eu zic să luăm fiecare meci în parte, se simte o presiune.

Am condus campionatul de la început până la sfârșit. Doar noi jucătorii suntem de vină că nu am câștigat campionatul până acum. De-a lungul anului  s-a spus că CFR este campioană, că CFR n-are adversar. Pe măsură ce a trecut timpul, s-a văzut că nu mai suntem acea echipă sigură” a punctat și Ciprian Deac

Publicat: 02 05. 2022, 00:25