Dan Petrescu, scandal la finalul meciului cu FC Voluntari. „M-a înjurat de toate cele. Cu ce am greșit eu?”

Meciul de fotbal dintre echipele Chindia Targoviste si CFR Cluj din etapa a XVIII-a a Ligii 1, disputat pe stadionul Ilie Oana din Ploiesti, sambata, 4 decembrie 2021. GEORGE FILIP / MEDIAFAX FOTO

CFR Cluj a învins-o pe FC Voluntari, scor 1-0, pe stadionul „Anghel Iordănescu”, dar Dan Petrescu a avut parte de un moment tensionat.

Antrenorul campioanei României a fost contestat de un spectator pe tot parcursul meciului FC Voluntari – CFR Cluj, scor 0-1, iar „Bursucul” susține că a fost înjurat de către bărbatul care se afla în tribuna din spatele său.

Dan Petrescu susține că nu înțelege atitudinea acelui spectator care l-a înjurat pe tot parcursul meciului, mai ales că acesta și-a concentrat toată atenția asupra lui și nu a văzut partida.

Dan Petrescu, scandal la finalul meciului cu FC Voluntari

„Bursucul” a vorbit și despre prestația elevilor săi din meciul cu FC Voluntari și a avut numai cuvinte de laudă la adresa acestora.

„A fost un meci excelent. Am controlat meciul, am făcut o primă repriză foarte bună. În repriza a doua ocaziile au fost mai mari, iar Voluntari a încercat prin Budescu, el a fost cel mai bun jucător al lor.

A fost o victorie meritată împotriva unei echipe foarte bune. E prima oară când jucăm în sistemul ăsta și vreau doar să îi felicit. Eu mă așteptă să avem mereu ocazii, dar nu mereu poți să dai și goluri. Pentru mine 1-0 e 1-0, asta înseamnă 3 puncte. Mergem înainte! Nu a mai fost un 1-0 și ne-am închis, am jucat. Eu cred că vor fi în play-off și ei, nu văd cum s-ar întâmpla ca ei să nu fie. Dacă Farul câștigă, atunci ei sunt matematic în play-off.

Am avut un prieten care nici nu s-a uitat la meci, m-a înjurat de toate cele. Cu ce am greșit eu? Cu ce îl deranjez eu pe el? Îmi văd de viața mea, sunt corect, nu deranjez pe nimeni, dar asta este viața, trebuie să îi accept și pe acești oameni”, a spus Dan Petrescu la finalul meciului cu FC Voluntari, scor 1-0.

Publicat: 02 03. 2022, 22:46