Dan Petrescu a făcut show după victoria obținută de CFR la Mediaș: „Am alergat după el! Va rămâne la noi!”

Dan Petrescu a obținut o victorie mare pe banca celor de la CFR Cluj, iar tehnicianul s-a comportat cu un veritabil fan după reușita lui Neguț de la Mediaș.

Antrenorul grupării din Gruia a trăit la intensitate maximă finalul partidei cu Gaz Metan și îi promite lui Neguț că va fi luat definitiv de clujeni, după ce a adus victoria, scor 2-1.

Duelul dintre Gaz Metan și CFR Cluj a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Dan Petrescu, emoții mari la Mediaș: „N-a mai fost așa niciodată la CFR Cluj!”

CFR Cluj a fost egalată și de Gaz Metan, iar Dan Petrescu nu își mai aduce aminte de o perioadă similară în aventurile sale din Gruia.

„Trebuie să stăm mai bine în teren. Puteam să facem 2 sau 3-0, treci de la o stare de alta și nu este ușor. Trebuie să fim realiști, au avut ocazii mari și cei de la Mediaș. Fotbalul nu e matematică, e dat naibii. A fost un meci incredibil! Parcă nu a mai fost așa niciodată la CFR, în perioada în care am fost aici! E clar că nu mai sunt jucătorii din trecut. Aveam nevoie de o victorie, mai ales în ultimul minut. Sper să mai dăm goluri în minutul 90. Am alergat și eu pe teren după Neguț, mai ales că mi l-am dorit foarte mult. E împrumut, dar după acest gol cred că va rămâne la noi mai mult timp. După ce va veni și Roger, o să ne închegăm mai bine”, a spus Dan Petrescu.

Publicat: 12 02. 2022, 22:27