Dan Petrescu a cedat nervos la pauza meciului CFR – Farul 1-0! Reacția dură la adresa jucătorilor. „Sunteți penibili! V-aș scoate pe toți!”

Dan Petrescu reactioneaza dupa meciul de fotbal dintre FC Voluntari si CFR Cluj, contand pentru Play-off-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, duminica 24 aprilie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

CFR Cluj a învins-o cu greu pe Farul Constanța, scor 1-0, în etapa a 7-a din play-off-ul Ligii 1, însă Dan Petrescu ar fi cedat nervos la pauza meciului.

CFR Cluj a câștigat meciul cu Farul Constanța cu un gol marcat de Daniel Birligea în minutul 66, însă Dan Petrescu ar fi avut o criză de nervi la pauză, atunci când scorul era 0-0.

Deranjat de atitudinea elevilor săi din prima repriză a meciului jucat pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, Dan Petrescu și-a luat la țină jucătorii și ar fi avut un discurs dur în fața acestora.

Dan Petrescu a cedat nervos la pauza meciului CFR – Farul 1-0

La vestiare, imediat după ce arbitrul a fluierat finalul primei reprize, Dan Petrescu și-a „mitraliat” jucătorii, iar niciunul nu a avut curaj să-l contreze pe „Bursuc”, nici măcar Gabriel Debeljuh, cel care a și fost înlocuit de Billel Omrani.

„Sunteți penibili! Nu-mi vine să cred că puteți să jucați așa! V-aș scoate pe toți!”, le-ar fi spus Dan Petrescu jucătorilor săi, conform GSP.ro.

CFR Cluj e la două puncte în fața FCSB

Dan Petrescu are nervii întinși la maxim deoarece pe CFR Cluj o desparte doar două puncte de FCSB, formație care ocupă locul doi în clasament. Pentru formația lui Dan Petrescu urmează meciul cu FC Argeș, la Pitești, sâmbătă, 7 mai, ora 20.30, în timp ce FCSB joacă pe „Ion Oblemenco” cu Universitatea Craiova, duminică, 8 mai, ora 19.30. Toate meciurile din play-off-ul și play-out-ul Ligii 1 sunt Live Video Online pe www.prosport.ro și la TV pe Digi Sport 1, Look Sport Plus și Orange Sport.

După cele 7 etape jucate în play-off-ul Ligii 1, sezonul 2021 – 2022, CFR Cluj are 51 de puncte și ocupă locul 1, după ce a bifat patru victorii, o remiză și două înfrângeri. De partea cealaltă, FCSB are 49 de puncte, după ce a câștigat 6 partide și a fost învinsă o dată.

Publicat: 03 05. 2022, 09:57