Cum au jucat Radu Boboc, Marco Dulca și Eduard Radaslavescu la primul meci în tricoul FCSB! Gigi Becali a plătit o avere pentru cei 3 fotbaliști, iar aceștia au debutat cu Mioveni | SPECIAL

Fotbalistii stelisti salutta galeria in startul meciului de fotbal dintre CS Mioveni si FCSB, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Orasenesc din Mioveni, sambata 6 august 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Radu Boboc, Marco Dulca și Eduard Radaslavescu au fost noutățile celor de la FCSB la Mioveni, acolo unde roș-albaștrii au scos doar un rezultat de egalitate: 1-1.

Dintre cei trei jucători, Radu Boboc a jucat cel mai mult, timp de 80 de minute, fiind printre cei mai buni jucători pe care i-a avut la dispoziție Nicolae Dică.

Totuși, FCSB a strâns încă un meci fără victorie în Superligă, dar are șanse mari să ajungă în play-off-ul Conference League, după 1-0 cu Dunajska Streda.

Cum au jucat Radu Boboc, Marco Dulca și Eduard Radaslavescu, la debutul pentru FCSB

Dacă Boboc a fost titular, Dulca și Radaslavescu au fost aruncați în luptă după pauză, în condițiile în care cei de la Mioveni conduceau cu scorul de 1-0.

Radaslavescu a intrat chiar în locul lui Boboc, dar n-a avut timp să se remarce până la final.

În schimb, Boboc a bifat nu mai puțin de 80 de minute și putea să bifeze chiar un assist în prima repriză, dar Ianis Stoica a reluat peste poartă centrarea sa.

Marco Dulca l-a înlocuit pe Adrian Șut și pare să devină în scurt timp un titular indiscutabil la FCSB. Fostul jucător al Chindiei a intrat cu mult elan pe teren, încercând să blocheze acțiunile de atac ale gazdelor. Mioveniul a contat în ofensivă doar pe final, atunci când putea chiar să câștige un duel în care a fost dominată de multe ori categoric.

Cum a arătat FCSB la Mioveni: Târnovanu – Ov. Popescu (Haruţ 30’), Dawa, Bouhenna, R. Boboc (Radaslavescu 80’) – Ad. Şut (Dulca 45’), Oaidă (Musi 58’) – Cordea, Miculescu, Oct. Popescu – I. Stoica (Olaru 58’). Antrenor: Nicolae Dică

Publicat: 06 08. 2022, 22:43
Actualizat: 07 08. 2022, 01:52