Cum a reacționat în tribună Alex Mitriță, fotbalistul pe care Gigi Becali vrea să-l transfere, în timpul meciului FCSB – Craiova! Gestul care a trădat ce simte „Messi de România”

Ionut Alexandru Mitrita in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si FC U Craiova, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, sambata 4 noiembrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Alex Mitriță (29 de ani), jucătorul pe care Gigi Becali dorește să-l transfere, a avut o reacție neașteptată în timpul partidei FCSB – Universitatea Craiova.

Alexandru Mitriță a înmărmurit când a văzut că vicecampioana a înscris cel de-al doilea gol în partida cu rivalii din Bănie. Jucătorul de la Universitatea Craiova a fost surprins în timp ce se uita în gol, afectat fiind de meciul slab al colegilor săi.

Primul gol al partidei a fost înscris de Florinel Coman (25 de ani), în minutul 29, dintr-o lovitură liberă, tot atacantul fiind cel care a provocat autogolul lui Ștefan Vlădoiu, în minutul 32.

Acum, marcatorul „roș-albaștrilor” are 15 goluri la activ și 8 pase decisive în 28 de dueluri disputate în acest sezon din Superliga.

După confruntarea cu Universitatea Craiova, Florinel Coman a vorbit despre plecarea sa de la vicecampioana României. Atacantul a mărturisit că își dorește să termine cu bine acest sezon, iar mai apoi se va concentra asupra unui eventual transfer al său.

„Mă gândesc (n.r – la un transfer), dar nu mereu pentru că sunt angrenat în lupta la campionat. Îți dai seama, te gândești, e normal. Dacă muncești și ai realizări, cu siguranță că visezi și mai departe.

Obiectivul personal este să iau campionatul cu această echipă. Sunt de foarte mult timp aici. M-am atașat și este normal să-mi doresc un titlu, mai ales că este Steaua (n.r – FCSB) și este cea mai iubită echipă din România”, a transmis Florinel Coman, conform sport.ro.

Reacția antrenorului Ivaylo Petev după meciul cu FCSB

Tehnicianul celor de la Universitatea Craiova a declarat că elevii lui au jucat slab în prima repriză, dar că s-au redresat în a doua parte a meciului, cu toate că oltenii n-au reușit să înscrie în poarta liderului primului eșalon.

„Am făcut două greșeli, am primit două goluri și le-am dat șanse de contraatac celor de la FCSB. Nu avem cum să fim fericiți cu rezultatul, dar repriza a doua nu a fost atât de rea. Din păcate, nu am putut să înscriem. Am primit goluri din faze fixe și nu este ușor să primești două goluri într-un timp atât de scurt.

Am intrat la cabine cu scorul de 2-0. În repriza a doua am controlat jocul, dar nu am reușit să marcăm”, a spus tehnicianul Ivaylo Petev, după eșecul suferit în fața bucureștenilor.

Publicat: 08 04. 2024, 08:49
Actualizat: 08 04. 2024, 08:52