CSM Poli Iași, egal alb în ultimul amical din Antalya

Echipa lui Flavius Stoican a încheiat cu o remiză seria meciurilor amicale din Antalya, 0-0 cu formația poloneză de primă ligă Sandecja Nowy Sacz. Cele mai mari ocazii ale partidei s-au consumat în final și l-au avut în prim-plan pe Cătălin Ștefănescu. Intrat în teren în minutul 77, în locul lui Cioinac, Ștefănescu a ratat două bune ocazii de a aduce victoria echipei sale. Mijlocașul Iașiului a trimis mingea în bară, în minutul 83, iar cinci minute mai târziu a ratat o altă bună oportunitate.

Antrenorul Flavius Stoican a folosit următoarea formulă de echipă: Koșelev (63 Rusu) – Sin (67 Sadiq), Cioinac (77 Ștefănescu), Mihalache (67 Kizito), Bădic (67 Jagodinskis) – Chelaru (46 Gavrilă, 87 Vlădeanu), Qaka (46 Andrei Cristea) – Platini (46 Frăsinescu), Pedro (63 Mihăescu), Zaharia (46 Panțîru) – Jo Santos (72 Danale). Nu au jucat Kelava, Taciuc și Bosoi, acesta din urmă fiind învoit pentru a asista la nașterea fiicei sale.

Rezultatele înregistrate de CSM Poli în amicalele din Antalya: 2-1 cu Olmaliq (Uzbekistan), 1-1 cu FC Rostov (Rusia), 2-3 cu Korona Kielce (Polonia), 3-0 cu Cernomoret Odessa (Ucraina), 0-0 cu Sandecja Nowy Sacz.

Fotbaliștii ieșeni vor efecta miercuri ultimele două antrenamente în Antalya, iar joi vor reveni în țară.

Publicat: 23 01. 2018, 19:26
Actualizat: 23 01. 2018, 22:54