CSA Steaua a câștigat primul meci de la reînființarea echipei! Roș-albaștrii s-au impus cu 3-0 în amicalul cu Comprest

UPDATE: CSA Steaua a câștigat cu 3-0 partida amicală cu Comprest. După acest meci, CSA Steaua pleacă în primul cantonament al verii.

UPDATE: CSA Steaua conduce cu 3-0 la pauză în amicalul cu Comprest, prima partidă de la reînființarea echipei. Predescu a deschis scorul în minutul 14, Adrian Vâlcea a înscris în minutul 22, iar Mirea a marcat două minute mai târziu.

Cum a arătat primul ’11’ trimis în teren de Ion Ion: Iancu – Butoi, Paduret, Sitaru, Radu – Curt Cadolar, Lolescu, Valcea – Predescu – Chivu, Mirea

CSA Steaua va juca astăzi, 23 iulie, prima partidă de la reînființarea echipei. Formația coordonată de Marius Lăcătuș și antrenată de Ion Ion va disputa o partidă amicală în compania celor de la Comprest, echipă din liga a patra.

Meciul va începe la ora 10:30 și se va desfășura pe terenul cu numărul 5 din Complexul Ghencea, arena centrală fiind în reconstrucție. După disputarea acestei partide amicale, CSA Steaua va pleca în primul cantonament al verii.

CSA Steaua s-a reunit luni, 17 iulie. Deocamdată, echipa Armatei nu știe în ce ligă va evolua din sezonul următor, o decizie în acest sens urmând a fi luată pe 20 august.

Publicat: 23 07. 2017, 12:40
Actualizat: 23 07. 2017, 12:41