CS U Craiova – Slavia Praga 0-4. Cehii au stricat petrecerea oltenilor. Suporterii s-au ridicat după ultimul gol și au început să-i fluiere pe jucători

CS U Craiova – Slavia Praga 0-4 (Skoda 35, 42, Bucha 67, Van Buren 76)

Echipele de start:

• Craiova: Mitrovic – Dimitrov, Datkovic, Kelic, Ferreira – Briceag, Gustavo, Mateiu, Popov – Mitriță, Roman
  • Rezerve: Calancea, L. Popescu, Spahija, R. Popa, Martici, Buzan, Enache, Bărbuț, V. Mihăilă, Markovic
  • Slavia Praga: Premysl – J. Jakub, Pavel, Danny, Mick van Buren – Flo Per-Egil, Stoch, Bilek, Skoda – M. Frydrych, N. Tomas
  • Rezerve: Lastuvka, Havrda, D. Storpek, Mitrano Alejandro, N. Bjelos, F. Stehno

Minutul 90+3: Final de meci pe noul „Ion Oblemenco”.

Minutul 76: GOL Slavia! Mick van Buren înscrie și completează dezastrul pentru olteni. Mijlocașul a finalizat cu un voleu la colțul scurt, iar majoritatea spectatorilor s-au ridicat și s-au îndreptat spre ieșire. Din tribune s-au auzit fluierături la adresa elevilor lui Mangia.

Minutul 67: GOL Slavia! După o bâlbâială în careu, Bucha a fost pe fază la o recentrare din partea dreaptă și a tras puternic, iar mingea a intrat în poartă.

Minutul 46: A început repriza a doua.

Minutul 45: Pauză

Minutul 42: GOL Slavia! Martin Skoda face dubla după ce îl învinge pe Mitrovic cu un șut, cu efect, din marginea careului de 16 metri

Minutul 35: GOL Slavia! Skoda, lansat bine în adâncime de un coechipier, șutează fără preluare și îl învinge pe Mitrovic

Minutul 1: A început meciul

Universitatea Craiova profită de pauza competițională pentru a inaugura noul Oblemenco. Slavia Praga a acceptat invitația oltenilor, astfel că veteranii Danny, Halil Altintop și Rotan vor juca diseară împotriva celor care n-au fost convocați la echipele naționale. Porțile stadionului au fost deschise de la ora 16:30. S-au vândut toate biletele tipărite de clubul din Bănie.

Primul meci oficial va avea loc săptămâna viitoare, când CS U Craiova va primi vizita ultimei clasate, Juventus București, în etapa a 18-a a Ligii 1.

Publicat: 10 11. 2017, 22:07
Actualizat: 10 11. 2017, 22:43