CS U Craiova nu mai are golgheter! Ivan Mamut, ghinionistul serii. A avut două bare, dar și o ocazie mare | VIDEO

Ivan Mamut reactioneaza in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si Universitatea Craiova, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 18 octombrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Ivan Mamut a fost cu siguranță ghinionistul partidei dintre Craiova și Chindia! Oltenii au pierdut cu 0-1, dar vârful a avut trei ocazii mari în repriza secundă.

Adus în Bănie pentru a-l înlocui pe Elvir Koljic, accidentat grav, Mamut a avut mult ghinion împotriva Chindiei, după ce a trimis de două ori în bară.

În vârstă de 23 de ani, fotbalistul croat a venit la Craiova sub formă de împrumut. „Sunt foarte fericit, pentru că sunt la un club care este pe primul loc în campionat, un club cu o istorie bogată şi fani fanatici. Vreau să ajut echipa să câştige titlul”, a fost prima reacție a lui Ivan Mamut, după ce a semnat cu Universitatea Craiova.

Ivan Mamut, două bare și încă o ocazie mare în duelul cu Chindia

Introdus la pauză în locul inexistentului Tudorie, Mamut și-a făcut imediat simțită prezența pe teren, dar a fost lovit de ghinion.

În repriza secundă, Mamut a ratat toate cele trei ocazii mari ale Craiovei, fiind cel mai activ jucător al lui Bergodi.

În minutul 62, Mamut a fost aproape de un gol frumos, însă Aioani a avut o paradă excelentă. La faza următoare, din cornerul rezultat, același Mamut a fost la finalizare, dar a trimis în transversală.

Croatul n-a avut noroc nici în minutul 70. Atunci, el a trimis în bară din afara careului, cu un șut din cădere.

CS U Craiova – Chindia Târgoviște | Echipele de start

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – I. Mitran, M. Constantin, Acka, Papp – Nistor, Ov. Bic, Căpățînă – Baiaram, Tudorie, Ofosu
Rezerve: I. Popescu – Șt. Vlădoiu, Ct. Olteanu, Cîmpanu, V. Constantin, Mateiu, Bărbuț, A. Ivan, Mamut
Antrenor: Cristiano Bergodi

Chindia Târgoviște: Aioani – Căpușă, Pițian, P. Iacob, Fomba – Neguț, M. Dulca, V. Rață, D. Dumitrașcu – D. Popa, D. Florea
Rezerve: D. Moldovan, Yameoho, A. Ioniță, Neicuțescu, Martan, Atanase, Berisha, Cherchez, M. Costea
Antrenor: Emil Săndoi

Publicat: 06 11. 2020, 23:23
Actualizat: 07 11. 2020, 02:04