Cristiano Bergodi, încrezător deși Craiova a avut emoții mari și a câștigat miraculos cu Sepsi. „Nu sunt îngrijorat, trebuie să găsim soluții”. Care au fost concluziile lui Dan Nistor | VIDEO

Cristiano Bergodi alaturi de elevii sai in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si CFR Cluj, contand pentru play-off-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, disputat fara spectatori pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, luni 3 august 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 9 poze

CS Universitatea Craiova a tremurat serios în duelul din deplasare cu Sepsi. Mirko Pigliacelli a fost cel mai bun om de pe teren. Italianul și-a salvat echipa din patru situații de gol și a respins un balon și de pe linia porții.

Echipa lui Cristiano Bergodi s-a impus cu 1-0. Elvir Koljic a înscris în minutul 88 al confruntării și a adus primul succes din acest campionat.

„Nu am făcut un meci bun. În prima repriză nu am jucat deloc bine, dar în partea a doua a fost mult mai bine. Nu sunt îngrijorat și trebuie să găsim soluții. Este bine că am câștigat trei puncte și sunt bucuros.

O să arătăm mai bine. Nu am jucat bine, nu am avut un ritm bun. Suntem la început de campionat, iar adversarii au fost agresivi și au creat pericol”, a declarat antrenorul italian la finalul partidei.

„A fost foarte cald poate și din cauza asta nu am făcut un meci strălucit, dar de la meciurile viitoare vom arăta altfel”, a declarat și Dan Nistor

Cristiano Bergodi a evitat discuția despre arbitraj

Gazdele au făcut scandal după meci. Au spus că atacantul Craiovei se afla în poziție de ofsaid în momentul în care a trimis mingea în plasă. Bergodi a evitat discuția despre reușita din finalul partidei.

„Nu știu. Nu am văzut nimic.Elvir Koljic era la bara a doua. Trebuie să fim mulțumiți cu această victorie. Nu putem rezolva toate lucrurile de la început”, a mai spus tehnicianul formației din Bănie.

Publicat: 22 08. 2020, 20:29
Actualizat: 22 08. 2020, 21:43