Cristiano Bergodi, fericit după victoria la scor în fața Viitorului: „Sunt mulțumit de ce am văzut!” + Ce spune despre accidentarea lui Alex Cicâldău: „El credea că putea sta pe teren!”

Universitatea Craiova a învins-o la scor pe FC Viitorul, 1-4, în etapa a treia din Liga 1. Cristiano Bergodi s-a declarat mulțumit de prestația jucătorilor săi, care sunt neînvinși în campionat.

După victoria cu Viitorul, Universitatea Craiova a urcat pe prima poziție din Liga 1, cu nouă puncte obținute.

Cristiano Bergodi, fericit după victoria la scor în fața Viitorului

În debutul partidei, Andrei Artean l-a lovit în zona capului pe Alex Cicâldău, iar mijlocașul Craiovei a rămas comoționat mai multe secunde. Din fericire, acesta nu a trebuit transportat la spital, însă nu a mai putut continua partida. Cristiano Bergodi susține că Cicâldău și-ar fi dorit să nu fie înlocuit, însă antrenorul italian a dorit să nu riște, astfel că l-a introdus, în locul său, pe Alexandru Mateiu.

Cristiano Bergodi a vorbit și despre situația lui Elvir Koljic, care a cerut să fie schimbat în minutul 74 al partidei. Tehnicianul Craiovei susține că atacantul bosniac ar avea de mai mult timp o jenă la genunchi, acesta fiind motivul pentru care fotbalistul a vrut să fie scos din teren.

„Sunt multumit de ce am făcut, pentru că am reușit să luăm nouă puncte. Important este că am câștigat și aici ceva. Chiar dacă în prima repriză nu mi-a plăcut pentru că după primul gol ne-am relaxat. În a doua repriză am jucat cu mai multă determinare. Trebuie să muncim mult, sunt mulțumit de ce am văzut. Vreau să-mi felicit băieții, mai ales pentru a doua repriză pentru că au jucat bine. Ne-am speriat puțin (n.r. pentru Cicâldău), nu era nervos, el credea că putea sta pe teren. Koljic are de mult o jenă la genunchi și a cerut o schimbare. Eram mulțumit dacă eram încă în Europa, dar asta nu s-a întâmplat. Sunt mulțumit de jucători”, a declarat Cristiano Bergodi pentru Telekom Sport.

Publicat: 14 09. 2020, 23:33
Actualizat: 14 09. 2020, 23:49