Craiova a primit o lovitură grea înaintea derby-ului cu FCSB! Echipa națională, cu ghinion pentru olteni

Elvir Koljic (23 de ani) a debutat pentru naționala Bosniei într-un meci oficial, dar s-a ales cu probleme de sănătate. Atacantul s-a accidentat și poate rata meciul Craiovei din play-off-ul Ligii 1 Betano, împotriva FCSB-ului.

Koljic a fost introdus în minutul 86 al partidei din preliminariile EURO 2020 cu Armenia, când l-a înlocuit pe starul naționalei, Edin Dzeko. Din dorința de a demonstra că merită să fie convocat și în partidele următoare, Koljic a forțat și, după 3 minute, a părăsit terenul din cauza unei accidentări. Site-ul sportske.ba notează că atacantul Craiovei a fost transportat la spital imediat după terminarea meciului. Va efectua câteva teste, pentru a vedea cât de gravă este accidentarea și, în funcție de rezultatele analizelor, ar putea absenta de la meciul cu FCSB, programat duminica următoare.

Absența lui ar putea îngreuna misiunea Craiovei în meciul de pe Arena Națională, ținând cont de cifrele foarte bune. Venit în vară în Bănie, Koljic s-a remarcat încă de la început și a devenit un om important. În momentul de față este golgheterul echipei: a marcat de 14 ori și 3 pase decisive, în 20 de meciuri. Prestațiile foarte bune sunt evidente și din creșterea de pe site-ul transfermarkt. Dacă înainte să vină la Craiova avea o cotă de 350.000 de euro, acum valorează un milion de euro.

Pe lângă Koljic, și Nicușor Bancu (26 de ani) are probleme medicale ca urmare a meciului Suedia – România 2-1. Trimis pe partea lui Forsberg, Bancu a avut multe situații în care a fost depășit, iar pe parcursul celor 90 de minute s-a ales și cu o accidentare la genunchi: „Bancu are o tăietură destul de urâtă la genunchi și chiar un pic i s-a întors genunchiul!”, a declarat Contra, care se vede pus într-o situație destul de grea. DETALII AICI.

Publicat: 24 03. 2019, 12:34
Actualizat: 24 03. 2019, 13:19