Cosmin Contra a cedat nervos în timpul meciului Dinamo – Botoșani! Arbitrul Marius Avram a reacționat imediat | VIDEO

Dinamo București a primit vizita celor de la FC Botoșani în etapa a 3-a din Liga 1, sezonul 2020 – 2021, iar Cosmin Contra a cedat nervos în timpul primei reprize.

Antrenorul grupării din „Ștefan cel Mare” a avut o reacție nervoasă în timpul meciului Dinamo București – FC Botoșani, pe stadionul din „Ștefan cel Mare”, iar arbitrul central Marius Avram a reacționat imediat.

Cosmin Contra a cedat nervos în timpul meciului Dinamo – Botoșani

Cosmin Contra și-a pierdut cumpătul la scorul de 0-0. Antrenorul lui Dinamo București a protestat după o fază în care Keyta l-a atacat din spate pe un jucător al său, în minutul 29. Cosmin Contra a răbufnit și a părăsit spațiul tehnic când a văzut că echipa sa a fost defavorizată.

Marius Avram a încercat să îi liniștească și pe jucătorii celor două echipe, care se certau la mijlocul terenului. Mai mult, arbitrul de rezervă i-a semnalizat centralului ce se întâmpla în zona băncii de rezerve a gazdelor, iar centralul a purtat o discuție cu Cosmin Contra, iar apoi l-a avertizat cu cartonașul galben și i-a transmis că îl va trimite în tribune la următoarea abatere.

Publicat: 11 09. 2020, 22:22