Cornel Dinu râde de atacantul Denis Alibec prezent la Untold: „Era îmbrăcat în frunze, aşa într-un fel de camuflaj”

Cornel Dinu, fosta legendă al lui Dinamo, s-a amuzat pe seama lui Denis Alibec și a îmbrăcâmintei sale.

Denis Alibec, internaționalul român în vârstă de 30 de ani, a decis să ia parte la Untold, cel mai mare festival găzduit de Cluj Napoca chiar în momentul în care CFR Cluj pierdea pe terenul celor de la FC Botoşani, scor 0-1, în etapa a 8-a din Liga 1.

Alibec a jucat în meciul naționalei cu Islanda din 2 septembrie 2021 până în minutul 76, când a ieşit accidentat, fiind înlocuit cu Markovic.

Clubul Kayserispor a anunţat pe 17 iulie 2021 că l-a împrumutat grupării CFR Cluj pe fotbalistul Denis Alibec.

”Cred că mai mult a stat în ultimii ani de zile decât a jucat. L-am şi văzut într-un anumit moment, acum zece zile, la televizor. Nu ştiu unde era, dar era îmbrăcat aşa într-un fel de camuflaj. Stai mă, cu frunze pe ei…

Aşa am văzut că se poartă mai nou. Ce sunt astea? Cred că Alibec a ales stilul acela de îmbrăcăminte că să nu îl vadă Dan Petrescu”, a mărturisit amuzat Dinu, conform celor de la Telekom Sport.

”El a slăbit în ultima vreme. Nu văd nimic greşit să postezi în timpul meciului, însă mi se pare total nepotrivit să fii acolo. Dacă era înainte şi a postat după, atunci da. Dar să fi prezent acolo este nepotrivit”, a mărturisit fostul arbitru Balaj, conform sursei citate.

În atac, CFR Cluj nu se poate baza nici pe Omrani, care s-a ales cu o ruptură musculară în meciul cu Jablonec, 0-1, din grupele Conference League.

CFR Cluj a a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Universitatea Craiova, în etapa a 9 a Ligii I. Unicul gol al meciului a fost marcat de Burcă, în minutul 20.

Campioana CFR Cluj rămâne lider în Liga 1, cu 24 de puncte, la patru de FC Botoșani.

Publicat: 21 09. 2021, 09:55
Actualizat: 21 09. 2021, 09:57