Să ne distrăm cu MM Stoica! 8 replici amuzante din timpul meciului + Cine e „Prințul” de la FCSB

FCSB a încheiat perioada de pregătire din Marbella cu o victorie în partida cu sud-coreenii de la Jeonbuk Hyundai, scor 3-1.

• Reporterii ProSport Alin Grigore și Victor Vrînceanu sunt prezenți în Spania și transmit toate informațiile din cantonamentul celor patru echipe care se pregătesc la Marbella: FCSB, Dinamo, Gaz Metan și Hermannstadt.

Meciul n-a fost dificil pentru roș-albaștri, motiv pentru Mihai Stoica, directorul sportiv al FCSB, să se amuze pe margine alături de Marius Ianuli (Mache), managerul echipei.

Prosport.ro vă prezintă 8 replici amuzante și ironice pe care Mihai Stoica le-a avut în timpul meciului la adresa jucătorilor săi și nu numai.

1. „Bă, ești nebun?!” – către arbitrul de centru care n-a dat penalty la Florinel Coman în minutul 5.

2. „Ce le face «Șarpele»!” – când i-a luat Florinel Coman „la mână” pe sud-coreeni și i-a întors pe toate părțile.

3. Stai jos, bă, prostule!” – către arbitrul de tușă care a ridicat fanionul și a dictat ofsaid la golul lui Dennis Man.

4. „Nu cred că a făcut săracul ăsta preluare!” – către unul dintre jucătorii adverși când a preluat o minge dificilă.

5. „Hai, mă, «Prințule», mă!” – către Moruțan când a ratat o pasă în adâncime, aceasta fiind noua poreclă a lui Olimpiu.

6. „Bă, dar «Mexic» n-a mai atins-o!” – în minutul 38, când MM a sesizat că Darius Olaru n-a mai atins mingea de ceva timp.

7. „A strigat killer-ul ăla și s-a speriat” – către arbitrul central în momentul în care atacantul olandez de 1.96 m și 95 kg a urlat și a obținut o lovitură liberă.

8. „Vă fac ăștia de râs!” – în minutul 70 MM și-a pierdut cumpătul când a văzut că asiaticii au început să-i paseze pe steliști.

AMICALELE LUI FCSB DIN SPANIA:

• 0-1 vs. Basel
  • 1-0 vs. Karlsruher SC
  • 3-3 vs. Lokomotiv Moscova
  • 3-1 vs. Jeonbuk Hyundai

FCSB în meciul cu Jeonbuk: Bălgrădean – Crețu (Cr. Manea 75), Cristea, Planic, Panțîru – Moruțan, Nedelcu (Filip 75), Oaidă – Olaru (Niță 56) – Man, Coman (Ad. Popa 75)
Antrenor: Bogdan Vintilă

Publicat: 22 01. 2020, 20:57
Actualizat: 22 01. 2020, 21:16