La șuetă cu Mirel Rădoi, Florin Prunea și Ioan Andone! Provocare pentru Ionel Dănciulescu: „Să te pregătești!” FOTO&VIDEO

Mirel Rădoi (38 de ani), noul selecționer al echipei naționale, și-a făcut apariția la primul meci amical al lui Dinamo din această iarnă, cu Dynamo Dresden, locul 18 în liga a doua din Germania.

• Reporterii ProSport Victor Vrînceanu și Alin Grigore sunt prezenți în Spania și transmit toate informațiile din cantonamentul celor patru echipe care se pregătesc la Marbella: FCSB, Dinamo, Gaz Metan și Hermannstadt.

În pauza meciului, Rădoi a stat de vorbă cu Florin Prunea și Ioan Andone. Aceștia au glumit pe seama faptului că selecționerul este mai bun la tenis cu piciorul, pentru că este mai tânăr.

Ionel Dănciulescu și-a făcut și el apariția la un moment dat, iar Ioan Andone i-a lansat o provocare: „Să te pregătești de tenis!”.

La pauză, „câinii” au fost conduși cu scorul de 0-1, după ce Mihai Popescu a făcut henț în careu și arbitrul a acordat penalty pentru Dresden (DETALII AICI).

Publicat: 15 01. 2020, 17:54