FCSB – Lokomotiv Moscova 3-3. Roș-albaștrii, remiză într-un meci spectaculos în care renegații au ieșit la rampă | VIDEO

FCSB și Lokomotiv Moscova au remizat, 3-3, în cel de-al treilea meci amical al roș-albaștrilor din stagiul de pregătire din Marbella (Spania).

Renegatul Cristi Manea a reușit o dublă la care nu se așteptau nici cei peste 100 de români din tribună. Fundașul dreapta a deschis scorul în minutul 15 dintr-o lovitură liberă, iar a doua reușită a venit de la punctul cu var (45).

În minutul 30 a marcat cu capul și Marko Momcilovic, jucător care are mai bine de un an de când n-a mai evoluat într-un meci oficial. În tabăra rușilor au înscris Miranchuk (26), Barinov (33), Zhemaletdinov (63).

În minutul 73, rușii au ratat o lovitură de pedeapsă dupa ce Planic a faultat în careu făcut de Bogdan Planic.

FCSB – LOKOMOTIV MOSCOVA 3-3

Au marcat: Cr. Manea 15, 45 pen., Momcilovic 30 / Miranchuk 26, Barinov 33, Zhemaletdinov 63

FINAL

Min. 84: Planic îi pasează perfect unui adversar în fața propriei porți, dar rusul ratează inexplicabil.

Min. 79. Moruțan își amețește un adversar și șutează, dar portarul respinge în ultimul moment în corner.

Min. 72: Penalty pentru ruși după un fault în careu făcut de Planic.

Min. 64: GOL Lokomotiv! Rușii înscriu din 6 metri.

Min. 55: Rușii șutează de la marginea careului, dar Vlad e la post.

A început repriza secundă! Man, Moruțan și Florinel Coman schimbă tot atacul roș-albaștrilor.

PAUZĂ

Min. 45: GOOOL FCSB! Cristi Manea execută perfect lovitura de pedeapsă scoasă de Darius Olaru.

Min. 40: Lucian Filip execută puternic o lovitură liberă de la 30 de metri și-l obligă pe portar să respingă în corner.

Min. 33: GOL Lokomotiv! Rușii egalează din nou după o eroare în centrul defensivei. Miranchuk i-a pasat în fața porții lui Barinov, care a înscris. Românii din tribune îl cer pe Planic pe teren.

Min. 30: GOOOL FCSB! Momcilovic reia cu capul din centrul careului și îi aduce in avantaj pe roș-albaștri.

Min. 26: GOL Lokomotiv! Rușii înscriu prin Miranchuk din centrul careului!

Min. 25: Vînă încearcă să-l angajeze pe Olaru, dar avesta din urmă ratează startul.

Min. 15: GOOOL FCSB! Cristi Manea execută lovitura liberă și înscrie după ce mingea e deviată în poartă de un adversar. Din tribună se aude: „Haide Manea, că nu trebuie să te lase să pleci de la Steaua”.

Min. 14: Niță are o cursă spectaculoasă pe dreapta, depășește un adversar, intră în centru și e deposedat de un adversar prin alunecare, însă arbitrul dictează lovitură liberă.

Min. 10: Rușii pasează în propria jumătate și îi invită pe steliști să atace.

Min. 3: Adi Popa primește o minge la 13 metri și șutează, dar balonul e reținut de portar. La meci e și selecționerul Mirel Rădoi.

A început meciul!

FCSB (4-3-3): A. Vlad – C. Manea, I. Cristea, O. Perianu, Momcilovic – L. Filip, I. Vînă, D. Olaru – Ad. Popa, C. Dumitru, Ad. Niță
Rezerve: Niga, Bălgrădean, V. Crețu, Panțîru, Nedelcu, Fl. Coman, Moruțan, B. Planic, Oaidă, D. Man
Antrenor: Bogdan Vintilă

Lokomotiv: Medvedev – Ignatiev, Kverkvelia, Magkeev, Rybus – Krychowiak, Joao Mario, Barinov – Al. Miranchuk, Eder, An. Miranchuk
Rezerve: Kochenkov, Lysov, Idovu, Zhivoglayadov, Tugarev, Rybchinskiy, Kulilov, Kolomeytsev, Dorofeev, Zhemaletdinov, Smolov
Antrenor: Yuri Semin

Vintilă nu se va putea baza pentru acest meci pe trei jucători importanți: Ovidiu Popescu, Răzvan Oaidă și Florin Tănase.

Acesta e al treilea joc de pregătire pentru roș-albaștri, după 0-1 cu Basel și victoria 1-0 cu Karlsruhe. Lokomotiv Moscova e pe locul 5 în campionatul Rusiei.

Cu un lot de 4 ori mai bine cotat decât cel al jucătorilor de la FCSB, rușii vor alinia o echipă plină de vedete: Joao Mario, care a câștigat EURO 2016 cu Portugalia, sau Howedes, Corluka și Eder. La ruși evoluează și peruanul Jefferson Farfan, fost coleg cu Marica la Schalke.

Meciurile lui FCSB din Marbella

16 ianuarie 2020 – FCSB – FC Basel 0-1
18 ianuarie 2020 – FCSB – Karlsruher SC 1-0
20 ianuarie 2020 – FCSB – FC Lokomotiv Moscova – (17:30 ora României) – Centro Deportivo Dama de Noche, Puerto Banus
22 ianuarie 2020 – FCSB – Jeonbuk Hyundai FC – (17:00 ora României) – Centro Deportivo Dama de Noche, Puerto Banus

Publicat: 20 01. 2020, 15:56
Actualizat: 21 01. 2020, 14:29