Constantin Budescu, OUT de la FCSB! Gigi Becali, anunț șoc: „Îl schimbam în minutul 30! Mai are 3-4 luni și la revedere!”

Gigi Becali l-a făcut praf pe Constantin Budescu! Patronul de la FCSB nu înțelege de ce atacantul a rămas pe teren și în repriza secundă de la Voluntari (0-0).

Așa cum era de așteptat, Becali a vorbit deschis despre situația lui Budescu și a anunțat că fotbalistul va pleca la finalul sezonului de la FCSB.

Constantin Budescu a semnat acum o lună un contract valabil un sezon cu FCSB, cu opțiune de prelungire pentru încă o stagiune. Mijlocașul ofensiv, care a semnat din postura de jucător liber de contract, după despărțirea de saudiții de la Damac FC, încasează un salariu de 25.000 de euro pe lună. „Sigur, campionatul este lung și Budescu poate să revină. Gigi mai vrea să pună și puțină presiune. Dacă o să dea două goluri într-un meci o să spună «Ai văzut, că l-am luat? Hai, tată, vino încoace!». Gigi face și lucruri de genul ăsta. Acum, jucătorii nu cred că se mai uită, îl cunosc toți”, a spus Florin Prunea, la ProSport Live.

Constantin Budescu pleacă de la FCSB! Gigi Becali: „Hai, la revedere!”

Gigi Becali a recunoscut că a pus tunurile pe Edi Iordănescu după ce tehnicianul l-a menținut în teren mai bine de o oră pe Constantin Budescu, în remiza celor de la FCSB cu Voluntari, scor 0-0.

Patronul vicecampioanei României este hotărât să nu mai mizeze pe Budescu și în sezonul viitor, nemulțumit de atitudinea jucătorului care a impresionat la Astra Giurgiu.

„Eu nu sunt diplomat! Nemulțumirea o spun pe față. Răbufnirea a venit de la faptul că l-a schimbat pe Budescu în minutul 66. Eu îl schimbam pe Budescu în minutul 30. A început să se joace, nu l-am văzut cu șapte exterioare. Mai are 3-4 luni contract și hai la revedere”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Publicat: 10 11. 2021, 21:01
Actualizat: 11 11. 2021, 21:04