Constantin Budescu, dezamăgit după remiza cu Dinamo! Atac la arbitraj: „Un penalty clar care nu s-a dat”

Constantin Valentin Budescu in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si Astra Giurgiu, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe stadionul Dinamo din Bucuresti, sambata 14 noiembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Constantin Budescu s-a arătat extrem de dezamăgit de rezultatul meciului Dinamo – Astra Giurgiu, scor 1-1, în etapa a 9-a din Liga 1.

Astra Giurgiu a remizat pe terenul celor de la Dinamo București, scor 1-1, într-o restanță contând pentru etapa a 9-a din Liga 1. Golul giurgiuvenilor a fost înscris de Valentin Gheorghe în minutul 47, în timp ce Magaye Gueye și-a trecut numele pe tabela de marcaj după zece minute.

Constantin Budescu crede că rezultatul din meciul Dinamo – Astra Giurgiu nu le este de folos. Totodată, veteranul grupării patronate de Ioan Niculae nu a ezitat să critice arbitrajul de la partida din „Ștefan cel Mare”.

Constantin Budescu, dezamăgit după remiza cu Dinamo

„O primă repriză mai urâtă, a doua am început să jucăm fotbal, am şi marcat, ne-am relaxat puţin, nu ştiu ce s-a întâmplat, am primit gol, apoi am început să jucăm iar, dar am făcut un egal care nu ajută pe nimeni. Suntem într-o situaţie delicată ambele echipe, probabil că nu merităm aceste poziţii, dar ce să facem?

Trebuie să ieşim de acolo şi să acumulăm puncte. Din păcate, în această seară am reuşit să obţinem un singur punct, cu toate că noi am vrut să câştigăm. (Ce ai vrut să faci acolo?) Între pasă şi şut, dar nu mai contează, e bine că am marcat, am avut şi un penalty clar care nu s-a dat”, a declarat Constantin Budescu, la finalul partidei Dinamo – Astra Giurgiu 1-1.

Dinamo, pe penultimul loc în clasamentul din Liga 1

După remiza din etapa a 9-a, Dinamo București rămâne tot pe locul 15 în clasamentul din Liga 1, cu 6 puncte, la două în spatele celor de la FC Argeș, după ce a bifat o victorie, trei remize și șase înfrângeri. De partea cealaltă, Astra Giurgiu este pe 16, cu 5 puncte, cu o victorie, două remize și 7 înfrângeri.

Publicat: 15 11. 2020, 08:28
Actualizat: 15 11. 2020, 08:42