„Clientul” preferat de la FCSB. Nu doar Becali și-a criticat jucătorii: „Cel mai slab!”. Nici „Bizonul” n-a scăpat

Un alt membru al conducerii FCSB vine cu critici la jucătorii roș-albaștrilor, după ce Gigi Becali (60 de ani) i-a făcut praf pe Stan, Matei, Roman și Stoian. Este vorba despre Helmuth Duckadam (59 de ani), președintele de onoare al vicecampioanei, care are, la rândul său, doi „clienți”, printre care Alexandru Stan și Harlem Gnohere, atacant care a jucat 45 de minute în egalul de la Voluntari, 2-2.

„Bizonul” și-a pierdut postul de titular, odată cu venirea lui Teja pe banca tehnică. Acest lucru nu a rămas fără urmări, francezul fiind doar o copie palidă a fotbalistului din ultimele sezoane. În principal la nivelul atitudinii suferă Gnohere, crede fostul mare portar al Stelei.

„Eu mă așteptam la mult mai mult de la Gnohere. A fost greoi. Joci 45 de minute, dă totul pe teren”, a spus Duckadam, la DigiSport. Apoi, Duckadam l-a luat la rost și pe Stan, pe care și patronul Gigi Becali l-a făcut praf, după meci. „Jocul nostru a fost cel mai slab în apărare, pe stânga. Stan a făcut un meci foarte slab, de pe partea lui au plecat ambele goluri”, a mai spus Duckadam.

„L-am luat pe Stan, un meci n-am câștigat cu el”, a spus și Becali, supărat, după FC Voluntari – FCSB 2-2.

Publicat: 03 03. 2019, 15:35
Actualizat: 03 03. 2019, 15:44