Edi Iordănescu l-a pierdut pe Ciprian Deac! Veteranul campioanei României a ieșit accidentat cu FCSB

Ciprian Ioan Deac fata in fata cu Andrei Daniel Vlad la penalty in meciul de fotbal dintre CFR Cluj si FCSB, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Dr. Constantin Radulescu din Cluj Napoca, duminica 13 decembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

CFR Cluj a trecut cu 2-0 de FCSB, dar Edi Iordănescu a primit o lovitură importantă: l-a pierdut pe Ciprian Deac, înlocuit în minutul 77 al derby-ului din Gruia.

Ciprian Deac, care a deschis scorul împotriva celor de la FCSB, din penalty, n-a reușit să termine meciul în teren și a fost înlocuit cu Adrian Păun, însă a primit o veste bună la final: finanțatorul Neluțu Varga a anunțat o primă imensă pentru fotbaliștii antrenați de Edi Iordănescu.

Derby-ul care a aprins lupta la titlu în Liga 1, CFR Cluj – FCSB, a fost LIVE VIDEO ONLINE pe prosport.ro.

Edi Iordănescu, lovitură cu FCSB! L-a pierdut pe Ciprian Deac

Ciprian Deac și-a revenit după o perioadă grea, așa cum a și recunoscut, a și reușit să marcheze cu FCSB, din penalty, însă a ieșit accidentat, spre îngrijorarea lui Edi Iordănescu, care s-a întors în Gruia, decis să ia titlul pe banca grupării din Gruia.

În minutul 77, Deac, care a deschis scorul în prima repriză, n-a mai putut continua partida, fiind înlocuit cu Adrian Păun.

„Nu asta e fața CFR-ului, să piardă atâtea meciuri la rând. Sper că ne-am deblocat puțin, la acest club să pierzi un meci este foarte greu, dar să pierzi trei meciuri este inimaginabil”, spunea Ciprian Deac, după ce a fost decisiv în primul meci de la revenirea lui Edi Iordănescu în Gruia. Mijlocașul a marcat două goluri în victoria clujenilor cu Poli Iași, scor 2-0.

CFR Cluj – FCSB | ECHIPELE DE START

CFR CLUJ (4-3-3): Bălgrădean – Susic, Burcă, Vinicius, Camora – Deac, Soares, Djokovic – Joca, Rondon, Costache
Rezerve: Sandomierski, Manea, Latovlevici, Hoban, Itu, Pereira, Chipciu, Păun, Vojtus
Antrenor: Edward Iordănescu

FCSB (4-3-3): Vlad – Crețu, Miron, I. Cristea, Briceag – Vînă, O. Popescu, D. Olaru – Moruțan, Man, Oct. Popescu
Rezerve: Straton, Simion, Fl. Coman, Buziuc, Dumitru, Perianu, Oaidă, Pantea, Cană
Antrenor: Toni Petrea

Publicat: 13 12. 2020, 22:44
Actualizat: 16 12. 2020, 00:06