Ciprian Deac a dezvăluit strategia ardelenilor pentru derby-ul FCSB – CFR Cluj. „Era normal să vină peste noi!”

Ciprian Deac a dezvăluit strategia ardelenilor pentru derby-ul FCSB – CFR Cluj, scor 3-3.

CFR Cluj a obținut un singur punct pe terenul celor de la FCSB, scor 3-3, în etapa 22 din Liga 1, iar Ciprian Deac se declară mulțumit de rezultatul înregistrat pe „Arena Națională”.

Ciprian Deac a dezvăluit că strategia ardelenilor a fost să se retragă în repriza a doua pentru a păstra rezultatul de 1-2, însă această mutare făcută de trupa din Gruia a fost greșită.

Ciprian Deac a dezvăluit strategia ardelenilor pentru derby-ul FCSB – CFR Cluj

Ciprian Deac a vorbit și despre titlu și susține că lupta se va duce până la finalul sezonului.

„Eu cred că a fost un meci frumos, ambele echipe și-au dorit victoria. Din păcate am pierdut 3 puncte la ultima fază a meciului. Nu știu dacă meritam victoria, dar prima repriză a fost a noastră. În repriza a doua era normal să vină peste noi pentru că am încercat să conservăm rezultatul din prima repriză. Ambele echipe nu au ritm de joc, au fost și foarte multe spații, multe ocazii. Era de așteptat. Eu mă așteptam să nu fim la cel mai înalt nivel.

(n.r. Dan Petrescu) Da, e supărat, am scăpat victoria printre degete. Eu cred că dacă câștigam luam o opțiune foarte serioasă. Așa se vor înjumătăți punctele și se va juca până la final. Diferența e mare, dar după vor rămâne cinci puncte. Din două meciuri te pot ajunge. Eu cred că încă se mai joacă. O să vedem câte puncte vom avea după ce se va termina sezonul regulat.

Am avut un program mai ușor, meciuri mai accesibile, iar acum urmează meciurile grele. Sperăm ca de la meci la meci să jucăm bine. Avem nevoie de meciuri. (n.r. Debeljuh) E un băiat care munceste foarte mult pentru echipă”, a spus Ciprian Deac.

Publicat: 23 01. 2022, 22:18
Actualizat: 23 01. 2022, 22:31