Cine a făcut schimbările la FCSB? Reacția lui Toni Petrea după victoria cu FC Botoșani: „Nu contează asta!”

Toni Petrea reactioneaza in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Botosani, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 21 noiembrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB a bătut-o cu 3-1 pe FC Botoșani la revenirea lui Toni Petrea, iar tehnicianul a dezvăluit secretul victoriei de duminică.

Antrenorul știe de ce echipa sa n-a înscris în prima repriză, dar și cum a reușit să revină spectaculos, cu trei goluri marcate pe final.

Duelul dintre FCSB și FC Botoșani a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Toni Petrea, mesaj pentru Claudiu Keșeru: „Probabil nu i-a convenit asta!”

Toni Petrea a revenit cu o victorie mare la FCSB, iar tehnicianul a explicat cum au câștigat roș-albaștrii după ce au fost conduși la pauză, dar și de ce a ajuns să se supere Claudiu Keșeru.

În plus, Petrea „a driblat” spectaculos atunci când a fost întrebat despre schimbările care au decis meciul de pe Arena Națională: veniți de pe bancă, V. Gheorghe și Ianis Stoica au contribuit decisiv cu golurile lor la victoria gazdelor.

„A fost foarte greu. Am pus presiune în prima repriză, să nu poată construi, însă n-am pus în pericol poarta adversă. Am primit gol la singura lor situație și ne-a amețit reușita lor. N-am găsit soluțiile potrivite, ne-a lipsit poate ultima pasă. Le-am explicat la pauză ce vreau și mă bucur că am pus probleme, am revenit și am câștigat, într-un final incendiar.

Avem un lot foarte valoros, nu contează cine intră de la început sau pe parcurs. O să discut cu Keșeru, probabil că nu i-a convenit schimbarea, dar toți trebuie să tragem în aceeași direcție. Se pot întâmpla multe până la final, CFR are un avans de opt puncte și o echipă experimentată, campioana României, dar sunt echipe care pot să producă surprize”, a spus Toni Petrea.

Publicat: 21 11. 2021, 23:02
Actualizat: 22 11. 2021, 01:00