Cifrele InStat ale jucătorilor de la FCSB după remiza cu Craiova! Vedetele Moruțan, Tănase și Popescu s-au făcut de râs! Rezervele, peste titularii lui Gigi Becali | EXCLUSIV

Fotbalistii stelisti Andrei George Miron, Olimpiu Vasile Morutan, Florin Lucian Tanase si Florinel Teodor Coman la meciul de fotbal dintre FCSB si CFR Cluj, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, vineri 19 martie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB a remizat cu Craiova în etapa 29 din Liga 1, scor 0-0, pe stadionul „Marin Anastasovici” din Giurgiu, iar ProSport vă prezintă cifrele InStat ale jucătorilor lui Toni Petrea de la penultima partidă din sezonul regulat al Ligii 1.

Fotbaliștii lui Toni Petrea s-au chinuit cu Craiova a lui Mihai Rotaru în partida din etapa 29, scor 0-0, iar vedetele Olimpiu Moruțan, Florin Tănase, Octavian Popescu și Adrian Șut s-au făcut de râs în fața oltenilor, conform cifrelor InStat.

Cel mai bun titular al roș-albaștrilor din partida cu gruparea din Bănie a fost Andrei Vlad. Portarul FCSB-ului care a apărat penalty-ul executat de Alexandru Cicâldău a fost notat de InStat cu un index de 298. De partea cealaltă, cel mai slab jucător care a început din primul minut meciul de la Giurgiu a fost Adrian Șut, jucătorul pe care Gigi Becali îl cerea la echipa națională a României.

Cifrele InStat ale jucătorilor de la FCSB după remiza cu Craiova

Dintre jucătorii de câmp care au stat pe teren cele 90 de minute ale partidei cu Universitatea Craiova, Darius Olaru a fost cel mai bun. Fotbalistul transferat de la Gaz Metan Mediaș are un Index de 269 și este urmat de fundașii centrali Iulian Cristea (Index InStat – 260) și Andrei Miron (Index InStat – 254).

De partea cealaltă, Olimpiu Moruțan, Florin Tănase și Adrian Șut au fost cei mai slabi titulari. Primul a fost notat cu 245, iar căpitanul roș-albaștrilor a primit un Index InStat de 238, iar mijlocașul central pe care pariază Gigi Becali a primit 221.

Rezervele, peste vedetele lui Gigi Becali

Ionuț Panțîru, Valentin Crețu și Ionuț Vînă au fost introduși pe teren la pauză meciului cu Craiova pentru a-i înlocui pe Risto Radunovic, Ovidiu Popescu și Răzvan Oaidă. Cele trei rezerve ale roș-albaștrilor au fost peste majoritatea vedetelor lui Toni Petrea.

Ionuț Panțîru a fost notat de InStat cu 286 și a fost depășit în clasamentul cifrelor InStat doar de Andrei Vlad. Nici Valentin Crețu și Ionuț Vînă nu s-au lăsat mai prejos. Fundașul dreapta a primit un Index InStat de 263, iar mijlocașul transferat de la FC Viitorul 261. Cei doi au fost depășiți doar de Darius Olaru (269).