Concordia – Chindia 2-1, Live Video Online, în barajul de promovare/menținere în Liga 1 | Surpriză uriașă la Chiajna! Echipa lui Emil Săndoi, învinsă

Doru Popadiuc si Dorin Codrea in meciul de fotbal dintre Concordia Chiajna si Chindia Targoviste, contand pentru Barajul pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul comunal Concordia din Chiajna, sambata 21 mai 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 10 poze

Concordia Chiajna și Chindia Târgoviște s-au întâlnit sâmbătă, în cadrul turului barajului de promovare / menținere în Liga 1, iar ilfovenii au produs surpriza: au învins echipa lui Emil Săndoi cu scorul de 2-1.

Scorul a fost deschis în minutul 50, prin reușita lui Daniel Florea, însă ilfovenii au beneficiat de un penalty, după doar opt minute, iar Adrian Voicu a trasformat fără probleme, restabilit egalitatea.

În minutul 68, Andrei Pițian a vrut să respingă cu capul din fața porții, însă a trimis mingea în propria poartă, ducând-o pe Concordia Chiajna în avantaj și stabilind scorul primei manșe de baraj.

Returul va avea loc duminică, 29 mai, pe Stadionul „Ilie Oană” din Ploiești.

FINAL: Chiajna – Chindia 2-1

Min. 90+6: Final de meci la Chiajna!

Min. 83: Mută și Chindia: iese Florea, intră Chunchukov.

Min. 82: Dublă schimbare la Concordia Chiajna: ies Batin și Voicu, intră Plazonja și Ion.

Min. 69: Schimbare la Chindia: iese Roumpuolakou, intră Kocic.

Min. 68: GOOOL CONCORDIA! Pițian încearcă să respingă cu capul din fața porții, dar acesta trimite în propria poartă.

Min. 60: Dublă schimbare la Chindia: ies Chamed și Andrei Șerban, intră Corbu și Marian Șerban.

Min. 58: GOOOL Concordia! Voicu transformă fără probleme lovitura de la 11 metri și restabilește egalitatea.

Min. 56: Penalty pentru Concordia Chiajna! Șerban îl lovește pe Taubl în careu și arbitrul nu ezită și arată punctul cu var.

Min. 55: Schimbare la Concordia: iese Matiș, intră Llullaku.

Min. 50: GOOOL CHINDIA! Florea deschide scorul la Chiajna cu un șut din marginea careului mic, după ce portarul Concordiei reușise să respingă în primă fază.

Min. 46: Se reia partida! Schimbare la Chindia: intră Sila, iese Passaglia.

Min. 45+3: Pauză la Chiajna!

Min. 29: Ocazie pentru Chindia! Palmeș încearcă să respingă atacul adversarilor, însă este la un pas să trimită în propria poartă!

Min. 1: Începe meciul.

Echipele de start:

• Concordia Chiajna: Aldescu – Borța, Palmeș, Marc (cpt.), Taub – D. Codrea, N. Roșu, Rz. Matiș, Ad. Voicu, N. Popescu, Batin
    Rezerve: Denis Moldovan – Ct. Alexe, Cherecheș, L. Ion, Bg. Barbu, Llullaku, Ghimfus, Plazonja, Sokovic
    Antrenor: Ianis Zicu
  • Chindia Târgoviște: Căbuz – M. Dulca, P. Iacob, Căpușă, Pițian, Passaglia, Roumpoulakou, Andr. Șerban, D. Florea (cpt.), Chamed, Popadiuc
    Rezerve: Dinu Moldovan – Kocic, Celea, Ad. Ioniță, Corbu, Sila, Chunchukov, Cherchez, M. Șerban
    Antrenor: Emil Săndoi
Publicat: 21 05. 2022, 17:27