CFR Cluj – Setif 0-1 VIDEO | Campioana a pierdut penultimul amical din Spania! Omrani a ratat un penalty

CFR Cluj a pierdut cel de-al patrulea meci amical din Spania, scor 0-1 în fața celor de la Setif, locul 7 în prima ligă a Algeriei.

În prima repriză, cele două echipe nu au reușit să înscrie, deși campioana României putea deschide scorul. În minutul 37, Rondon a fost faultat în careu, iar arbitrul a acordat penalty pentru CFR Cluj. Omrani a fost cel care și-a asumat responsabilitatea de a executa, dar portarul algerienilor a ghicit partea și a apărat lovitura de pedeapsă.

Unicul gol al partidei a fost reușit de către algerieni, în minutul 73.

A fost penultimul meci amical al CFR-ului în cadrul cantonamentului din Spania. Ardelenii vor juca sâmbătă, de la ora 12:00 (ora Spaniei), cu Emelec FC, echipa de pe locul 8 din Ecuador. Aceștia vor reveni în țară sâmbătă, 25 ianuarie.

CFR Cluj – Setif 0-1

Echipa de start a CFR-ului: Arlauskis – Susic, Burcă, Boli, Camora – Deac, Itu, Bordeianu – Djokovic, Omrani, Rondon
Rezerve: I. Rus, Otto Hindrich, Vinicius, Cestor, Ciobotariu, Butean, Hoban, Sylla, Luis Aurelio, Păun, Chipciu, Pereira, Costache, Petrila, Golofca, Traore, Țucudean

Repriza a doua

Prima repriză

CFR Cluj a mai disputat trei partide de verificare în stagiul de pregătire din Spania, cu două echipe din a doua ligă germană, scor 1-2, cu Holstein Kiel, respectiv 1-1, cu Wehen Wiesbaden și 2-1 cu Dundalk, campioana Irlandei.

Ardelenii mai aveau programat un meci cu Ferenchvaros, locul 1 din Ungaria, dar acesta a fost anulat din cauza vremii nefavorabile.

Primul meci oficial al celor de la CFR Cluj din 2020 va avea loc pe 2 februarie, de la ora 20:00, atunci când campioana României primește vizita FCSB-ului pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu, în etapa 23 din Liga 1.

Publicat: 24 01. 2020, 18:08
Actualizat: 24 01. 2020, 18:19