CFR Cluj a pierdut primul meci al anului! Alex Chipciu și Denis Ciobotariu nu au jucat. Cum s-a descurcat Țucudean la prima partidă după 142 de zile

Formația lui Dan Petrescu a disputat în această după amiază primul amical din cantonamentul pe care îl desfășoară în Spania. Clujenii au pierdut cu 1-2 partida cu Holstein Kiel, formație aflată pe locul 10 în 2.Bundesliga. Nemții au deschis scotul în minutul 52, pentru ca CFR să egaleze prin Omrani, după o combinație cu Perreira. Golul victoriei lui Holstein a venit în minutul 82.

Țucudean a jucat 22 de minute

Dan Petrescu nu i-a folosit pe niciunul din ultimii doi jucători transferați, Chipciu și Ciobotariu. A jucat în schimb George Țucudean, după 142 de zile de la ultima partidă în care a evoluat. Atunci, atacantul evolua în meciul de la Praga, cu Slavia, din preliminariile Champions League, după care decidea să ia o pauză pentru a-și rezolva problemele de la inimă.

Țucudean a evoluat în ultimele 22 de minute și a avut o șansă de gol, când a scăpat singur cu porarul lui Kiel, dar acesta l-a blocat în afara careului. Petrescu a început în formula: Arlauskis – Susic, Vinicius, Burcă – Djokovic, Hoban, Bordeianu – Deac, Traore, Costache. Pe parcursul jocului au fost folosiți toți ceilalți jucători din lot. Următorul amical al CFR-ului va avea loc luni, contra maghiarilor de la Ferencvaros.

Publicat: 17 01. 2020, 19:30