Ce simte un puști care marchează primele goluri în Liga 1? Ganea Jr. ia cuvântul: „Lor le dedic golurile”

George Ganea a spart gheața în Liga 1 Betano. A reuțit dubla în victoria Viitorului în fața Astrei Giurgiu. Atacantul în vârstă de 19 ani a deschis scorul în minutul 21, iar cu al doilea gol a închis tabela de marcaj, 4-1, în minutul 70.

A fost o perioadă foarte grea pentru mine pentru că am avut o accidentare care m-a scos din joc, dar mă bucur că am revenit și am marcat și i-am ajutat pe colegii mei să câștige. Eu încerc să marchez mereu pentru că acesta este rolul meu, de atacant„, a spus George Ganea, la microfonul Digi Sport, care a precizat la cine a alergat după ce a marcat primul gol:

Am dedicat golul mamei și iubitei mele pentru că au venit să mă vadă la meci. (n.red. – Și tatăl tău?) El a rămas acasă. (n.red. – Cum crezi că se simte când își vede băiatul că joacă și marcheazî în Liga 1? Eu zic că este mândru, nu? O să vorbesc cu el după interviu și o să văd cum se simte„.

Viitorul ocupă locul patru în clasamentul play-off-ului Ligii 1 Betano, cu 26 de puncte.

Obiectivul este locul trei. Noi vrem să jucăm fiecare meci în parte, la victorie, să ne îndeplinim obiectivul„, a mai adăugat George Ganea.

Pe locul al treilea în clasamentul Ligii 1 Betano este Universitatea Craiova, echipă care este la patru puncte distanță de Viitorul.

Publicat: 08 04. 2019, 20:51
Actualizat: 08 04. 2019, 20:52