Ce nu s-a văzut la TV în prima repriză a derby-ului Rapid – FCSB! Gest superb făcut de portarul Andrei Vlad

andrei vlad titular fcsb gaz metan medias

Derby-ul dintre Rapid și FCSB s-a disputat pe o căldură sufocantă, iar Andrei Vlad a fost autorul unui gest superb pe Arena Națională.

Într-un moment de pauză, Vlad le-a dat suporterilor din spatele său câte o sticlă de apă, gestul său fiind apreciat de fanii care „au început meciul” cu Rapid cu mult timp înaintea fluierului de start.

Duelul dintre Rapid și FCSB este Live Video Online pe prosport.ro.

Andrei Vlad, gest superb care nu s-a văzut la TV

Andrei Vlad încearcă să câștige simpatia fanilor de la FCSB, iar portarul și-a ajutat fanii în prima repriză, gestul său nefiind surprins de camerele tv.

Suporterii din spatele său au fost ajutați de Andrei Vlad să se hidrateze, având în vedere că temperatura a rămas foarte ridicată chiar și duminică seara.

După ce a fost aproape de un transfer la Universitatea Craiova, Andrei Vlad a fost titularizat din nou de Gigi Becali la partida cu Gaz Metan Mediaș, scor 2-1, iar duminică a început din primul minut și derby-ul pe care FCSB îl joacă împotriva Rapidului.

În jur de 6.000 de suporteri o încurajează pe FCSB pe Arena Națională, iar în total în tribune sunt aproximativ 35.000 de spectatori.

Publicat: 15 08. 2021, 22:24
Actualizat: 16 08. 2021, 23:32