Ce a postat Cristina Neagu pe Facebook imediat după ce a calificat România în fața Ungariei!

Cristina Neagu (31 de ani) a avut un aport crucial în partida câștigată de România contra Ungariei. Aceasta a marcat zece goluri în partida disputată în Japonia, iar imediat dupa finalul meciului, internaționala româncă a postat o primă reacție pe pagina personală de Facebook.

Imediat după finalul partidei câștigate într-un mod dramatic în fața Ungariei (scor final 28-27). Cea mai în formă jucătoare din echipa României, Cristina Neagu, a postat o fotografie pe pagina personală de Facebook. În imaginea respectivă le putem vedea pe tricolore bucurându-se de victoria în fața maghiarelor.

Victorie la limită

Naționala României a suferit în prima repriză, scorul de la pauză fiind 10-16 în favoarea Ungariei. Însă fetele antrenate de Thomas Ryde au avut o revenire senzațională, astfel că meciul s-a terminat cu scorul 28-27.

Publicat: 07 12. 2019, 01:11
Actualizat: 25 12. 2019, 18:51