Carmen – Steaua 0-6. Predescu a marcat de patru ori! Meci complicat în etapa următoare

• Steaua revine la trei puncte în spatele Academiei Rapid
  • Metaloglobus 2 este echipa peste care vor da steliștii în etapa următoare. Adversara roș-albaștrilor apelează s-a bazat până în acest moment și pe jucători de la prima echipă, care evoluează în Liga 2.

Carmen – Steaua 0-6 (Predescu ‘8, pen. ’21, ’45, 88, Olaru ’75, Sitaru ’83)

Echipele de start:

• Carmen: Voicu – Tociu, Bardaș, Berestean, Maxim, Flisc – Nedelcu, Nica – C. Flisc, Ganea – Sfiea
  • Steaua: Iancu – Zamfirescu, Pădureț, Sitaru, Grigore – Constantinescu, Vâlcea, Curt, Pătrănoiu – Predescu, Mirea

FINAL! Carmen – Steaua 0-6

Minutul 85: GOL Steaua! Alin Predescu înscrie pentru a patra oară, după o pătrundere pe partea stângă și un șut puternic, sus, la colțul scurt.

Minutul 79: GOL Steaua! Sitaru pune capul la o centrare și înscrie din careul mic!

Minutul 75: GOL Steaua! Olaru majorează diferența de scor.

Minutul 46: A repriza secundă.

Minutul 45+1: Pauză.

Minutul 45: GOL Steaua! Predescu face tripla, din penalty, cu un șut în vinclu. Zamfirescu a fost faultat în careu, iar apărătorul de la Carmen a fost eliminat pentru fault în postură de ultima apărător.

Minutul 15: GOL Steaua! Alin Predescu face dubla din penalty, după ce tot el a fost faultat în careu.

Minutul 5: GOL Steaua! Alin Predescu deschide scorul! Decarul stelist finalizează, din careu, o centrare venită din partea dreaptă

Minutul 1: A început meciul!

Stadionul Rocar va gazda meciului Carmen București – Steaua, de la ora 14:00, în etapa a 13-a din campionatul Ligii 4. Înaintea partidei, Steaua ocupă l ocul 2 în clasament, cu 29 de puncte, în timp ce Carmen e pe poziția a 5-a, cu 27.

Steliștii vin după pasul greșit făcut pe teren propriu, 1-1 cu AFC Asalt, în timp ce Carmen a câștigat deplasarea de la Comprest GIM, 3-4. În continuare, „roș-albaștrii” au un meci mai puțin disputat față de liderul Rapid, care are 35 de puncte după ce a câștigat partida din această rundă, 2-0 cu Metaloglobus.

Publicat: 11 11. 2017, 16:23
Actualizat: 11 11. 2017, 16:24