Buni la pauză, lați la final. FCSB II, cu „vedetele” Golofca, Amorim și Pleașcă pe teren, s-a făcut de râs în meciul cu Progresul Spartac

Echipa a doua a celor de la FCSB merge prost în liga a III-a. Fotbaliștii antrenați de Alin Dumitriu s-au făcut de râs în partida disputată astăzi, pe teren propriu, împotriva celor de la Progresul Spartac.

Deși a condus cu 1-0 în prima repriză după golul lui Golofca, FCSB II a cedat după pauză și a pierdut cu 3-1. Totul în pofida faptului că pe teren s-au aflat, încă din primul minut, fotbaliști cu o valoare teoretică mult peste cea a competiției.

Astfel, pe lângă marcatorul Golofca, la FCSB II au mai jucat De Amorim și Pleașcă. Mai mult, titulari au fost și mulți dintre tinerii care au fost sau care încă mai sunt în vederile lui Nicolae Dică pentru prima echipă, așa cum este cazul lui Szecui și Pacionel.

Înfrângerea o face pe FCSB II să coboare un loc în clasament, aflându-se acum pe poziția a șaptea din cele 14 cluburi înscrise în seria a II-a a Ligii a III-a.

Publicat: 17 11. 2017, 16:10
Actualizat: 17 11. 2017, 16:25