Becali le-a semnat sentința: trei fotbaliști, OUT de la FCSB: „N-au ce căuta aici!”. Cine o părăsește pe vicecampioană la vară

Trei fotbaliști de la FCSB și-au semnat sentința după egalul de la Voluntari, 2-2 pe terenul echipei din Ilfov. Gigi Becali (60 de ani) a „tunat” la finalul partidei și i-a criticat pe Alexandru Stan și Florentin Matei. In plus, omul de afaceri spune că, chiar dacă FCSB va lua titlul, nu se va califica în grupele vreunei cupe europene.

Becali a comentat și faptul că Teja a epuizat toate schimbările încă de la pauză și a spus că Stan și Matei au fost printre cei mai slabi fotbaliști de pe teren. „Parcă e copil de mingi”, a spus Becali despre Florentin Matei, fotbalist adus cu mare fast la începutul lui 2019 de vicecampioana României. Acum, acesta a intrat în disgrația lui Becali.

„Sunt vreo trei jucători care n-au ce căuta aici. Mai contează dacă a riscat cu schimbările la pauză? Nu e o echipă de fotbal! Poți să ai vreo valoare dacă iei trei puncte cu ultimele trei clasate? Hai, mă, nene… (râde în hohote, întrebat dacă în playoff vor avea rezultate). L-am luat pe Stan, un meci n-am câștigat cu el. Matei, la Astra era fotbalist. Acum, parcă e un copil de mingi. Doamne ferește! Nu știu, domnule… Tragem la titlu, dar cum să putem să-l luăm? Poate vrea Dumnezeu. Și dacă îl luăm, ce facem cu el? O echipă care nu bate Voluntariul, Chiajna și Călărașiul, poate să se califice în Liga Campionilor? Păi ne ducem la balamuc. Ă‚știa nu sunt fotbaliști!”, a spus Gigi Becali, sâmbătă seara, la DigiSport.

FC Voluntari – FCSB s-a terminat 2-2, după ce Tănase (14, penalty) și Hora (48), respectiv Armaș (28) și Căpățînă (45+1) au marcat. În urma acestui rezultat, FCSB rămâne pe locul doi în clasament, cu 49 de puncte, în timp ce FC Voluntari e penultima, cu 21 de puncte. În plus, Pintilii s-a accidentat în prima repriză și a ieșit de pe teren înainte de pauză, în minutul 41.

Publicat: 02 03. 2019, 23:00
Actualizat: 02 03. 2019, 23:01