Bayern Munchen – Fortuna Dusseldorf 5 – 0 | Live Video Online în etapa cu numărul 29 din Bundesliga

Bundesliga, singurul campionat mare al Europei reluat, după ce pandemia de coronavirus a paralizat fotbalul, oferă microbiștilor un spectacol impresionant. După duelul câștigat marți cu Borussia Dortmund, Bayern Munchen intră din nou pe teren sâmbătă seara, de această dată împotriva lui Fortuna Dusseldorf, în etapa cu numărul 29 din Bundesliga.

Minutul 90: Final de partidă!

Minutul 52: GOOOOOOOL! Davies înscrie al golul cu numărul 5 pentru Bayern Munchen!

Minutul 46: GOOOOOOOOL! Robert Lewandowski înscrie din nou. Golgheterul din Bundesliga aduce scorul la 4-0, după ce a împins mingea în plasă cu călcâiul din careu!

Minutul 46: A început a doua repriză!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 43: GOOOOOOOL! Robert Lewandowski aduce scorul la 3-0. Este cel de-al 28-lea gol înscris de golgheterul lui Bayern în acest sezon!

Minutul 28: GOOOOOOOL! Pavard înscrie golul doi pentru bavarezi cu capul din careul mic, după o centrare din corner!

Minutul 14: GOOOOOOOL! Bayern Munchen deschide scorul printr-un autogol al lui Zanka!

Minutul 1: Start meci!

Partida se va desfășura la ora 19:30 (ora României) pe Allianz Arena. Ambele formații se află într-o perioadă excelentă. Bayern se află în fruntea clasamentului după victoria cu Dortmund (1-0), fiind acum la șapte puncte de locul secund din Bundesliga. De asemenea, nici Dusseldorf nu o duce rău având în vedere că nu a înregistrat nicio înfrângere de la reluarea fotbalului în Germania.

De ce are nevoie Fortuna Dusseldorf în meciul cu Bayern Munchen

Fortuna Dusseldorf are nevoie de o remiză sâmbătă seară, având în vedere că se află pe locul 16, cu 27 de puncte, și poate retrograda în liga secundă la finalul sezonului.

În ultimele două confruntări dintre Bayern și Dusseldorf, bavarezii s-au impus de fiecare dată (4-0 și 4-1). Astfel, meciul de sâmbătă seara promite un spectacol adevărat, fanii așteptând multe goluri.

Echipele de start:

Bayern Munchen: Neuer (c) – Pavard, Hernandez, Alaba, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski
Antrenio:
Hansi Flick

Fortuna Duseldorf: Kastenmeier – Zanka, Hoffmann, Gießelmann – Zimmermann, Stöger, Bodzek (c), Morales, Thommy – Karaman, Skrzybski
Antrenor: Uwe Rösler

Stadion: „Allianz Arena” (Munchen)

Arbitru: Robert Hartmann

Unde poate fi urmărit live meciul Bayern Munchen – Fortuna Dusseldorf

Partida de sâmbătă seara dintre Bayern Munchen  și Fortuna Dussledorf este difuzată și în românia de mai multe televiziuni. Astfel, meciul poate fi urmărit pe Digisport 1, Telekom Sport și Look Sport. De asemenea, meciul poate fi urmărit LIVE VIDEO aici.

Cum arată clasamentul Bundesliga

Lider autoritar, în acest moment, în clasamentul Bundesliga este Bayern Munchen, cu 64 de puncte. Pe locul doi se clasează Borussia Dortmund, cu 57 de puncte. Podiumul este completat de Bayer Leverkusen, cu 56 de puncte.

Clasamentul complet poate fi văzut mai jos.

Publicat: 30 05. 2020, 21:15
Actualizat: 30 05. 2020, 21:19