Bătăi de cap pentru Dică! Un titular are probleme înaintea derby-ului cu CFR: „N-a mai putut, mi-a cerut să-l schimb!”. Discursul antrenorului FCSB după victoria cu FC Botoșani

Nicolae Dică s-a declarat mulțumit de victoria FCSB-ului de la Botoșani, scor 3-1. Antrenorul a declarat la finalul meciului că elevii săi au prestat un joc de calitate, iar diferența putea fi mai mare încă de la pauză. În același timp, Dică este conștient că vremea a influențat jocul de duminică seara.

A fost o partidă grea, mă așteptam la acest lucru. Botoșani e o echipă ofensivă, arată bine după venirea lui Ciobotariu. Ne-a pus probleme. Puteam să marcăm 4-5 goluri, iar la pauză puteam intra cu un avantaj mai mare. Ei au avut doar câteva aocazii și au marcat chiar la prima.

Am avut mai multe contraatacuri, dar nu am reușit să marcăm. Cei de la Botoșani au încercat să ne pună probleme, dar e bine că ne-am făcut jocul. Mă bucur că băieșții au jucat bine, deși temperatura ne-a pus și ea probleme„, a declarat Nicolae Dică pentru Digi Sport.

Dică nu a dus lipsă de emoții la Botoșani. A fost nevoit să îl înlocuiască la pauză pe Romario Benzar, dar acesta va reveni la derby-ul din etapa următoare cu CFR Cluj. ” A avut probleme la stomac, dar a decis să intre din primul minut. A început jocul, dar de la pauză nu a mai putut și mi-a cerut să-l schimb. Mai avem timp până la meciul cu CFR, cred că îți va reveni„, a încheiat Dică.

Publicat: 16 12. 2018, 22:25
Actualizat: 16 12. 2018, 22:33