Un fost internațional dă de pământ cu jucătorii lui Laurențiu Reghecampf, după Sepsi – Universitatea Craiova: „Trebuia schimbat după 20 de minute!”

Fotbalistii craioveni afisand un baner cu Universitatea din Craiova la startul meciului de fotbal dintre Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si Universitatea Craiova, contand pentru Cupa Romaniei, desfasurat pe Sepsi Arena din Sfantu Gheorghe, 20 aprilie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Basarab Panduru, fostul internațional român, a analizat partida dintre Sepsi Sfântu Gheorghe și Universitatea Craiova, din Cupa României, și a aruncat critici de-o parte și de cealaltă.

Sepsi și Universitatea Craiova s-au întâlnit miercuri seară, la Sfântu Gheorghe, în cadrul turului semifinalelor Cupei României, iar covăsnenii au învins cu scorul de 2-1, după golurile marcate de către Ștefănescu, în minutul 14, respectiv Golofca, în minutul 87. Pentru olteni a marcat Andrei Ivan, din penalty, în minutul 55.

Partida retur se va disputa în perioada 10-12 mai, pe Stadionul „Ion Oblemenco” din Bănie, data și ora urmând să fie anunțate de către FRF.

Basarab Panduru dă de pământ cu jucătorii lui Laurențiu Reghecampf, după Sepsi – Universitatea Craiova

După partida de la Sfântu Gheorghe, Basarab Panduru a pus tunurile în mod special pe unul dintre jucătorii lui Laurențiu Reghecampf, Ovidiu Bic, despre care a spus că trebuia să fie scos de pe teren după doar 20 de minute.

„Rezultat corect. Dacă se termina 1-1, nu era corect. Am spus ca nu îmi place Sepsi şi zic de ce. Pentru că dacă se întâmplă lucruri bune acolo e doar datorită antrenorului, care e vedeta echipei. Ai jucatori precum Golofca şi Bărbuţ care n-au dat un gol în 30 şi ceva de etape. Ai Tudorie şi Ştefănescu, care pare cel mai interesant.

Dar când ai asemenea jucători care au fost buni doar cândva, înseamnă ca e meritul antrenorului. Bravo lui, probabil că le-a fost frică de acest meci. Victorie este mare şi importantă.

Dacă erai fan Craiova te intrebai dacă joacă Craiova. Că nu îţi explici! Astăzi nu mi-a plăcut deloc ce am văzut. Nu ştiu cum de l-au lăsat pe Bic să joace, trebuia schimbat după 20 de minute. Iar Papp a greşit toate pasele! Eu mă mir că face asta, are experinţă mare.

Joci pe nu ştiu unde nu ştiu câţi ani. A jucat mai mult pe afară decât în ţară şi să vii să faci meciuri din astea. Te uitai la meci ca fan oltean şi nu ştiai la ce te uiți”, a spus Basarab Panduru, potrivit Orange Sport.

Publicat: 21 04. 2022, 09:05