Asta mai lipsea! A picat nocturna din „Ștefan cel Mare”, la meciul Dinamo – FC Botoșani. Meciul a fost întrerupt | VIDEO

Nocturna de pe stadionul din „Ștefan cel Mare” a picat, în minutul 35 a partidei dintre Dinamo și FC Botoșani! Imediat, centralul partidei, Ovidiu Hațegan a decis ca meciul să fie întrerupt.

Arbitrii partidei așteaptă ca problema să fie remediată. Au trecut minute bune din momentul în care meciul a „intrat” în beznă, iar cele două echipe se află încă pe gazon.

FC Botoșani conducea pe Dinamo cu scorul de 2-0, în momentul în care nocturna a cedat!

Stadionul „Dinamo” a rămas în beznă

UPDATE 19:48 | Partida a fost reluată după aproximativ 15 minute întârziere. Este minutul 35. Nocturna nu funcționează la capacitate maximă, însă vizibilitatea este una foarte bună!

Dinamoviștii au o oră la dispoziție pentru a remedia problema și sunt obligați să o facă bine. La a doua abatere de acest gest, echipa din „Ștefan cel Mare” va pierde partida la „masa verde”, cu 3-0.

Dinamo – Botoșani | Echipele de start

Dinamo: Iliev – Crețu, Ehmann, Grigore, A. Radu – Itu, Răuță, Torje – Moldoveanu, Ivanovski, Bani

Botoșani: Pap – Braun, Racovițan, Șeroni, Țigănașu – Tîrcoveanu, Edjouma, Ongenda – Mateus, Roman, Kage

Dinamo – Botoșani, Live Stream Online, de la ora 19:00

Partida dintre Dinamo și Botoșani poate fi urmărită și Live Stream Online, pe digisport.ro, de la ora 19:00.

Publicat: 19 09. 2021, 19:40
Actualizat: 19 09. 2021, 19:51