Așa „a îngropat-o” Deniz Giafer pe Dinamo și a fost eliminat la Craiova! Cine l-ar fi scos imediat de pe teren: „Nouă din zece antrenori ar fi făcut asta!”

Deniz Giafer a „îngropat-o” și el pe Dinamo! Fundașul a călcat pe urmele lui Steliano Filip și a fost eliminat, iar Daniel Pancu știe ce ar fi făcut la Craiova, dacă era pe banca oaspeților. Totuși, „câinii” n-au avut nicio șansă în fața oltenilor și au plecat învinși din Bănie, scor 0-5.

Fostul mare jucător al Rapidului a mărturisit că l-ar fi schimbat imediat pe Giafer, care și-a lăsat echipa în zece oameni încă din minutul 15, după ce a provocat și un penalty.

Promovat de Dario Bonetti la prima echipă a lui Dinamo, Giafer a văzut două cartonașe galbene și a rămas pe teren doar un sfert de oră, iar Universitatea Craiova a condus la pauză cu 1-0.

Așa a văzut Deniz Giafer cartonașul roșu la Craiova! Daniel Pancu: „Îl scoteam după un minut!”

Deniz Giafer a văzut primul cartonaș galben încă din minutul 6, iar Daniel Pancu a mărturisit că l-ar fi schimbat imediat pe fundașul oaspeților, dacă era în locul lui Sorin Colceag.

„Eu îl scoteam după un minut. Putea să ia roșu chiar la primul cartonaș galben. Dinamo intră plină de adrenalină, dar unii dintre jucătorii tineri trec în partea cealaltă și ajung în agresivitatea negativă. Cred că nouă din zece antrenori ar fi făcut schimbare. Era foarte greu să se controleze”, a spus Daniel Pancu, la Digi Sport.

Prezent în emisiunea moderată de Vali Moraru, Ilie Dumitrescu știe cum s-a ajuns ca Dinamo să rămână iar în zece oameni, încă din prima repriză: „A fost lipsă de experiență, e un copil”, a afirmat fostul mare internațional român.

Publicat: 27 09. 2021, 22:09
Actualizat: 03 10. 2021, 00:50