Arbitrul Radu Petrescu, două gafe uriașe în aceeași fază la FCSB – Dinamo! Dennis Man l-a „păcălit”, iar Florin Tănase a reușit dubla din penalty | FOTO&VIDEO

Dennis Man scoate penalty in derby-ul cu Dinamo
Vezi galeria foto - 13 poze

Arbitrul Radu Petrescu a fost eroul negativ al derby-ului dintre FCBS și Dinamo. Centralul a fluierat un penalty inexistent la pătrunderea lui Dennis Man spre poarta lui Mejias. La aceeași fază, judecătorul partidei l-a eliminat și pe Isma Lopez.

FCSB și Dinamo au jucat unul dintre cele mai spectaculoase derby-uri din ultima vreme. Florin Tănase a deschis scorul în urma une erori a lui Janusz Gol.

Arbitrul Radu Petrescu, două gafe uriașe în aceeași fază la FCSB – Dinamo!

FCSB a condus cu 2-0, dar Dinamo a revenit în meci în urma unui penalty și a golului lui Nemec.

Tot dintr-un penalty s-a desprins și FCSB. În minutul 75, Dennis Man a pătruns în careu, iar Isma Lopez l-a deposedat de la spate.

Vedeta lui Gigi Becali a căzut, iar arbitrul Radu Petrescu a fluierat eronat lovitură de la 11 metri. Mai mult, arbitrul i-a arătat fundașului dinamovist și cartonașul roșu, spre disperarea acestuia.

Florin Tănase nu a ratat de la 11 metri, iar FCSB s-a desprins la 3-2. (VIDEO AICI)

Mihai Stoica l-a făcut praf pe Radu Petrescu în pauza derby-ului FCSB – Dinamo

Mihai Stoica a tunat la adresa lui Radu Petrescu, omul care arbitrează derby-ul de sâmbătă dintre FCSB și Dinamo! Managerul general al roș-albaștrilor consideră că oaspeții au primit un penalty gratuit în prima repriză.

„E prima dată când scriu la pauza unui meci. Dacă ăsta e penalty, eu am pierdut timpul degeaba în fotbal. 28 ani”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook. În aproximativ 30 de minute, Stoica a adunat aproape 2.000 de aprecieri pe contul de Facebook, foarte urmărit de fanii celor de la FCSB.

ECHIPELE DE START

FCSB: A. Vlad – V. Crețu, Miron, I. Cristea, Panțîru – Perianu, Ov. Popescu, Fl. Tănase – Man, Sg. Buș, Moruțan
Rezerve: Udrea – Simion, Soiledis, Vână, Buziuc, Istrate, Oc. Popescu, G. Enache, Șut
Antrenor: Toni Petrea

Dinamo: Mejias – A. Gonzalez, Puljic, R. Grigore, I. Lopez – Răuță, Gol – Camara, Valle, Mihaiu – Nemec
Rezerve: Rene – Bejan, Ehmann, Sorescu, Bani, I. Borcea, Măgureanu, Fabbrini, I. Șerban
Antrenor: Cosmin Contra

Stadion: Arena Națională, București
Arbitru: Radu Petrescu; Asistenți: Marius Nicoară, Mihai Marica

Bucurie stelista la golul lui Iulian Lucian Cristea in meciul de fotbal dintre FCSB si Dinamo Bucuresti, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, sambata 3 octombrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Publicat: 03 10. 2020, 22:49
Actualizat: 03 10. 2020, 22:57