O nouă accidentare la FCSB. „Se antrenează separat! N-are cum să joace!”

Problemele la FCSB nu se mai opresc pe finalul play-off-ului sezonului 2020 – 2021, iar Toni Petrea a mai pierdut un jucător.

Meme Stoica a fost întrebat într-o sesiune LIVE susținută pe pagina de Facebook a FCSB-ului în legătură cu starea de sănătate a lui Ante Vukusic, atacantul adus de el la formația roș-albastră după plecarea lui Dennis Man la Parma.

Managerul general al FCSB-ului susține că Toni Petrea nu îl va putea folosi pe Ante Vukusic la meciurile din play-off-ul Ligii 1, toate acestea deoarece atacantul este accidentat și se pregătește separat de coechipierii săi.

Ante Vukusic s-a accidentat și e out pentru meciurile din play-off

Mai mult, Meme Stoica a avut și un mesaj pentru suporterii care l-au taxat în urma transferului lui Ante Vukusic la FCSB. Managerul formației roș-albaștrilor le-a cerut conestatarilor să se uite pe CV-ul atacantului.

„Vukusic este accidentat de foarte mult timp, se antrenează separat și nu are cum să joace. A jucat o repriză jumătate. Uitați-vă la CV-ul lui. E golgheterul ultimei ediții din Slovenia”, a spus Meme Stoica.

Ante Vukusic (29 de ani) a ajuns la FCSB pe 28 ianuarie 2021 și a semnat cu formația roș-albastră un contract valabil până în luna mai a anului 2021. Fotbalistul cotat de site-urile de specialitate la 450.000 de euro

Croatul Ante Vukusic, golgheterul lui Olimpija Ljubljana în sezonul precedent

Croatul nu a primit foarte multe șanse din partea lui Toni Petrea după venirea sa la FCSB. Acesta a prins 129 de minute în cinci meciuri, fără vreo reușită. Înainte să ajungă la gruparea finanțată de Gigi Becali, Ante Vukusic a jucat pentru Olimpija Ljublijana, formație la care a evoluat în 50 de meciuri și a dat 29 de goluri și 9 asisturi.

• 1 selecție la echipa națională a Croației are Ante Vukusic, acolo unde a debutat pe 15 august 2012 într-un meci amical pierdut în fața Elveției, scor 2-4.
Publicat: 15 05. 2021, 13:04
Actualizat: 15 05. 2021, 13:07