Andrei Ivan e în mare formă! Atacantul dorit de Galatasaray, primul jucător care înscrie patru goluri în acest sezon

Andrei Virgil Ivan se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si CS Mioveni, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, sambata 30 octombrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Andrei Ivan e în mare formă, iar atacantul Universității Craiova a demonstrat acest lucru și în partida jucată de olteni cu CS Mioveni.

UPDATE. După hat-trick-ul din prima repriză, Andrei Ivan a reușit să înscrie și al patrulea gol în meciul Universitatea Craiova – CS Mioveni și a devenit primul fotbalist care înscrie de patru ori într-un meci din sezonul 2021 – 2022.

Universitatea Craiova a primit vizita celor de la CS Mioveni în etapa a 14-a din Liga 1, sezonul 2021 – 2022, iar Andrei Ivan a fost cel mai bun jucător din echipa de start a oltenilor în prima repriză.

Fotbalistul care este așteptat de Fatih Terim la Galatasaray în perioada de mercato din iarnă a făcut o primă repriză de excepție în meciul cu CS Mioveni.

Andrei Ivan, hat-trick în meciul Universitatea Craiova – CS Mioveni

Andrei Ivan a deschis scorul în minutul 17, din pasa lui Dan Nistor, după ce l-a driblat pe portarul Ducan, dar a mai dat încă două goluri până la finalul primei reprize.

După ce Dan Nistor și Lyes Houri au dezamăgit la loviturile de la 11 metri, Laurențiu Reghecampf l-a nominalizat pe Andrei Ivan să execute penalty-urile, iar fotbalistul dorit de Galatasaray nu a dezamăgit. Atacantul a marcat în minutul 20 golul de 2-0, după un penalty obținut de Cîmpanu, iar în minutul 45+1 a înscris de la punctul cu var.

Prima repriză a meciului Universitatea Craiova – CS Mioveni s-a încheiat 3-2, duoă ce Rusu a reușit „dubla” în minutele 34 și 39.

Echipele de start de la Universitatea Craiova – CS Mioveni:

UNIVERSITATEA CRAIOVA:  Pigliacelli – Căpăţînă, Găman, Screciu, Bancu – Nistor, Creţu, Houri – Cîmpanu, Koljic, Ivan
REZERVE:  Lazar, Vâtăjelu, Constantin, Bălaşa, Ivanov, Fedele, Vagenin, Baiaram, Markovic
ABSENŢI: Conte (accidentat), Papp (incert)
ANTRENOR: Laurenţiu Reghecampf

CS MIOVENI: Ducan – Balaur, Iacob, Garutti – Oancea, Sanoh, Panait, Cierpka, Şerbănică, Blănaru, Rusu
REZERVE: Popescu, Burnea, Rădescu, Vereş, Toma, Massaro, Cristea, Coşereanu, Buziuc
ABSENT: Scarlatache (suspendat)
ANTRENOR: Alexandru Pelici