Alexandru Pelici, regrete mari după eșecul cu FCSB: „Le-am ușurat munca!” Ce a zis de arbitraj

Meciul de fotbal dintre echipele FCSB si Mioveni din etapa a XI-a a Ligii 1, disputat pe stadionul municipal din Buzau, sambata, 16 octombrie 2021. GEORGE FILIP / MEDIAFAX FOTO

Alexandru Pelici a sperat într-un rezultat mare cu FCSB, iar tehnicianul regretă că nou-promovata din Mioveni a plecat învinsă de la Buzău, scor 0-3.

Antrenorul a preferat să nu comenteze arbitrajul lui Marcel Bîrsan, asta deși FCSB a înscris dintr-un penalty controversat, iar al doilea gol a fost suspect de ofsaid. La final, Adrian Porumboiu l-a „desființat” pe arbitrul partidei de sâmbătă seara.

Duelul dintre FCSB și Mioveni a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Alexandru Pelici, la pământ după eșecul cu FCSB: „Le-am ușurat munca!”

Alexandru Pelici știe că eliminarea lui Buziuc a cântărit enorm și a fost conștient că Mioveni nu putea rezista în repriza secundă, chiar dacă FCSB a avut pe banca de rezerve doar un portar și un jucător de câmp.

„Nu comentez arbitrajul! Ne focusăm pe ce avem de făcut. Am avut speranțe că putem scoate un rezultat bun. Ne-am dorit mult să jucăm cu curaj, să profităm de situația lor, să punem probleme, iar după primele 44 de minute, nimic nu prevestea rezultatul final.

Le-am ușurat munca, iar în zece oameni era foarte greu să reușim împotriva Stelei. Cu revenirea lui Tănase, Steaua a avut un avantaj foarte mare. E normal să fie nemulțumire, atât timp cât nu adunăm puncte. Dar suntem în obiectiv, pe locul 12, care menține în Liga 1”, a spus Alexandru Pelici.

Publicat: 16 10. 2021, 22:55
Actualizat: 17 10. 2021, 01:13