Alex Chipciu, gest incredibil după meciul cu Sepsi! L-a înjurat pe un suporter al CFR-ului: „M-a jignit, dar nu trebuia să-l bag în seamă”

Alexandru Chipciu (D), de la CFR Cluj, suteaza in timpul meciului de fotbal contra echipei Academica Clinceni din prima etapa a play-off-ului Ligii 1, disputat pe stadionul Dr. Constantin Radulescu, duminica, 18 aprilie 2021. FLAVIU BUBOI / MEDIAFAX FOTO

Tensiune maximă în Gruia, după ce Sepsi a bătut-o cu 1-0 pe CFR Cluj! Alex Chipciu, care a rămas tot meciul pe banca de rezerve, a reacționat incredibil la adresa unui suporter, după ce fanul l-a jignit.

Internaționalul român, care e departe de evoluțiile bune de la FCSB, a ieșit din mașină și l-a înjurat pe suporterul grupării din Gruia, iar conflictul i-a surprins pe cei din jur.

Alex Chipciu n-a prins nici măcar un minut în duelul dintre CFR Cluj și Sepsi, asta chiar dacă oaspeții au marcat pe finalul primei reprize, iar campioana a alergat mai bine de 45 de minute pentru golul care să-i aducă măcar un punct.

Alex Chipciu și-a ieșit din minți! A înjurat un suporter al CFR-ului după eșecul cu Sepsi

Plin de nervi, Alex Chipciu a reacționat dur după ce un suporter l-a jignit, la finalul meciului de luni. Fotbalistul ardelenilor a coborât din mașină, l-a luat de gât pe individ și l-a împins câțiva metri. Jandarmii au intervenit imediat, iar oamenii de ordine au încercat să afle cum s-a ajuns la acest conflict, care i-a surprins și pe jucătorii de la Sepsi.

„F***-ți morții mă-tii! Băga-mi-aș p*** în mă-ta, să-mi bag!”, a urlat Alex Chipciu, la adresa fanului care nu l-a menajat, conform gsp.ro.

Jucătorul clujenilor a reacționat apoi pentru sursa citată și și-a cerut scuze pentru incidentul petrecut la finalul partidei cu Sepsi: „M-a jignit. Oricum, regret că am gestionat așa situația, nu trebuia să-l bag în seamă. Îmi pare rău pentru reacția avută”.

Deși unii nu îi mai dădeau șanse, Alex Chipciu a reușit, la trei ani după o accidentare gravă, să se trasfere în Belgia, la Anderlecht, echipă alături de care a cucerit un titlu de campion și o Supercupă a Belgiei.

Publicat: 11 05. 2021, 00:47
Actualizat: 11 05. 2021, 01:17