Adrian Mutu pune tunurile pe arbitri după eșecul suferit de FC U Craiova: „Ce să mai spun? Frustrarea e mare”

Adrian Mutu a pus tunurile pe arbitri după eșecul neașteptat suferit de nou-promovata FC U Craiova la Mioveni, scor 0-1.

Fostul mare internațional român consideră că echipa patronată de Adrian Mititelu a avut un gol perfect valabil în minutul 62, atunci când Vieira a reușit să înscrie.

Nou-promovata trece prin momente mai puțin bune și a ajuns la două meciuri la rând fără gol marcat în Liga 1, după ce în etapa trecută FC U Craiova a remizat în Bănie împotriva Chindiei lui Emil Săndoi, scor 0-0.

Reacția lui Adrian Mutu după eșecul de la Mioveni: „Fotbalul e nedrept! Ce să mai spun?”

Deși FC U Craiova a mai bifat un meci fără victorie, Adrian Mutu și-a lăudat jucătorii pentru atitudine și le-a reproșat arbitrilor golul pe care l-au anulat în repriza secundă.

Adrian Mutu crede că echipa sa n-a avut nici șansă în primele etape din această ediție de campionat.

„Am dominat în totalitate! Fotbalul e nedrept, în seara asta nu meritam să pierdem. Ne-am făcut jocul nostru cu o echipă care a avut șase-șapte fundași. Am încercat să-i desfacem, am și marcat. Frustrarea e mare, vedeți câte greșeli au fost în defavoarea noastră, ce să mai spun?

Echipa produce fotbal, ocazii de gol, eu sunt mulțumit de atitudinea jucătorilor, și-au făcut datoria. Din păcate, n-a fost seara atacanților, e loc să jucăm mult mai bine. Sper să avem și noi mai mult noroc. Nicio echipă nu ne-a dominat, am jucat de la egal la egal exceptând meciul cu CFR Cluj”, a spus Adrian Mutu, la finalul meciului de luni.

Publicat: 23 08. 2021, 21:45
Actualizat: 23 08. 2021, 21:45